PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Warsztaty dla rodziców w Gdańsku. Zapisz się, a otrzymasz specjalistyczną pomoc 

Warsztaty dla rodziców w Gdańsku. Zapisz się, a otrzymasz specjalistyczną pomoc 
Już tylko do 16 września 2019 roku można zapisać się do jesiennej edycji „Szkoły dla rodziców”, projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To oferta dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, którzy chcieliby podwyższyć swoje kompetencje opiekuńczo-wychowawcze.   
Rodzinne szczęście2
Warsztaty w ramach "Szkoły dla rodziców" ruszają pod koniec września, potrwają do grudnia 2019 roku. To zajęcia m.in z psychologiem i asystentem rodziny z MOPR
Fot. Pixabay

 

- Edycję jesienną projektu adresujemy do opiekunów uczniów szkół podstawowych - mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektor MOPR w Gdańsku. - Do rodziców, którzy mają wątpliwości czy właściwie odczytują potrzeby i zachowania dziecka. Szukają sposobu, aby lepiej komunikować się z córką lub synem. Do osób, które chcą mieć lepsze relacje z dzieckiem, oparte nie tylko na miłości, ale i przyjaźni, zrozumieniu potrzeb oraz akceptacji zachowań.

Podczas zajęć „Szkoły dla rodziców” psycholog i asystent rodziny gdańskiego MOPR zdiagnozują rodzicielskie problemy. Na tej podstawie podpowiedzą uczestnikom alternatywne rozwiązania.

Warsztaty „Szkoły dla rodziców” odbywać się będą od końca września do początku grudnia, w systemie co tydzień, w Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ul. Modrzewskiego 2 A. Są bezpłatne i mają charakter grupowy. Może w nich wziąć udział rodzic bez względu na status ekonomiczny, społeczny itd.  

- Jeśli mamy wątpliwości dotyczące postępowania wobec dziecka, trudności opiekuńcze, które nas przerastają, warto sięgać po specjalistyczną pomoc - zachęca Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych. 

W ciągu kilku lat prowadzenia projektu „przeszkoliło się” z pozytywnym skutkiem ponad stu gdańskich rodziców.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie, szczegółami realizacji, powinny zadzwonić pod numer tel. 797 909 101 (numer tel. psycholog MOPR, Aleksandry Lehmann). Kwalifikacja do udziału w szkoleniu odbywa się po wcześniejszej konsultacji.

Czytaj także: Rodzice, do tej szkoły warto wrócić. Bezpłatne warsztaty w gdańskim MOPR

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl