Wandaloodporne, modułowe nowe altany śmietnikowe

W ciągu pół roku w 13 punktach Gdańska pojawią się nowe obiekty tzw. małej architektury. Magistrat zlecił przygotowanie projektu estetycznych altan śmietnikowych. Przetarg został rozstrzygnięty. Nowe śmietniki będą modułowe, łatwe w montażu i odporne na wandali.
16.12.2015
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

– Na lokalizację nowych altan wytypowaliśmy miejsca administrowane przez miasto, w których brakuje zamkniętego punktu gromadzenia odpadów – informuje zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. – Teren pod altanami zostanie utwardzony, a plac odwodniony. Do wprowadzania podobnych rozwiązań będziemy zachęcać również administratorów i zarządców terenów prywatnych.

Do końca czerwca 2016 roku w mieście pojawi się 13 modułowych altan. Staną w Śródmieściu, Nowym Porcie, Brzeźnie, Dolnym Wrzeszczu, na Oruni i Siedlcach.

– Konstrukcja modułowa, jednolita dla wszystkich altan, to sprawa nie tylko estetyki, ale i funkcjonalności. Podstawowy moduł pomieści dwa pojemniki o pojemności 1100 litrów, konstrukcje będzie można łączyć dowolnie, zależnie od potrzeb. Ogromną zaletą altany jest łatwość jej montażu oraz odporność na dewastację – zaznacza Piotr Grzelak.  

Przetarg, ogłoszony przez Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych, wygrała firma Usługi Dekarsko-Budowlane Krzysztof Tratowski z siedzibą w Gdańsku. Koszt opracowania dokumentacji projektowej i robót budowlanych to nieco ponad 435 tys. zł (z VAT).

TV

Warzywa od rolników przy pętli Łostowice - Świętokrzyska