PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Walec w Ergo Arenie. Lotos Trefl zdemolował rywala
Walec w Ergo Arenie. Lotos Trefl zdemolował rywala
Niewiele ponad godzinę potrzebowali gdańscy siatkarze, by pokonać Łuczniczkę Bydgoszcz w pierwszym tegorocznym spotkaniu PlusLigi na własnym parkiecie. W sobotę, 28 listopada 2015 r., zagrają na wyjeździe z niepokonaną ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Siatkarze Lotosu Trefl zatrzymali rywala z Bydgoszczy
Siatkarze Lotosu Trefl zatrzymali rywala z Bydgoszczy
Jerzy Pinkas

Mecz z Łuczniczką miał być przyjęciem urodzinowym na 10-lecie istnienia gdańskiego klubu. I był. Lotos Trefl od początku dominował, pierwszy punkt w pierwszym secie stracił dopiero przy stanie 10:0!

Nie co rozluźnieni gospodarze w drugiej partii oddali pola rywalom. Przegrywali nawet 8:14 i 12:16, prowadzenie odzyskali na 20:19 i nie oddali go do końca tej części gry.

- W tej fazie straciliśmy nieco koncentracji, ale ciężko mieć dobrą koncentrację we wszystkich meczach - mówił już po spotkaniu trener gdańszczan Andrea Anastasi.

Trzeci set to ponownie dominacja wicemistrzów Polski, którzy oddali rywalom jedynie 14 punktów.

Lotos Trefl był lepszy niemal pod każdym względem: 7 asów serwisowych (rywale 1), 52 procent skuteczności (rywale w ataku mieli 32 procent), 16 bloków (2 rywale). Gospodarze gorsi byli jedynie w przyjęciu - 39 procent (rywale 71 procent).

Najlepszym graczem meczu wybrano Wojciecha Grzyba, zdobywcę 10 punktów.

Dzięki temu zwycięstwu Lotos Trefl awansował na czwarte miejsce w tabeli.

Gdańszczanie chcieli wygrać, jak najszybciej, gdyż już w sobotę (o godz. 14.45), 28 listopada, zmierzą się na wyjeździe z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, liderem tabeli, jedynym niepokonanym zespołem w PlusLidze.

Gdy Lotos Trefl kończył mecz z Łuczniczką, to chwilę później ZAKSA szykowała się do gry w Rzeszowie przeciwko mistrzom Polski z Asseco Resovii. Po dwóch godzinach wygrała! 3:1 (21:25, 25:20, 27:25, 26:24) na parkiecie rywala robi wrażenie. Bohaterem spotkania był Grzegorz Bociek, zdobywca 16 punktów.

W sobotę, 28 listopada, warto by sprawić sobie kolejny urodzinowy prezent i pokonać lidera. 

LOTOS Trefl Gdańsk - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:12, 25:22, 25:14)

LOTOS Trefl: Falaschi (5), Grzyb (10 punktów), Schwarz (13), Troy (5), Ratajczak (4), Mika (11), Gacek (libero) oraz Czunkiewicz, Schulz (12)

Łuczniczka: Radke (2), Klinkenberg (1), Jurkiewicz (4), Ruciak (5), Kosok (4), Krzysiek (11), Bonisławski (libero) oraz Nowakowski, Murek (5), Wolański, Wiese (1)Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze