PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Wakacyjny maraton rowerowy Lang Team już dziś. MAPA wyścigu

Wakacyjny maraton rowerowy Lang Team już dziś. MAPA wyścigu
Maraton Rowerowy Lang Team w Gdańsku to idealny pomysł na aktywny początek wakacji. W sobotę, 6 lipca, wszyscy amatorzy kolarstwa górskiego będą mogli się ścigać po malowniczych trasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a najmłodsi miłośnicy dwóch kółek uczestniczyć w specjalnej Paradzie Rodzinnej.
Trasa prowadzi po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w otoczeniu bukowych i sosnowych lasów
Trasa prowadzi po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w otoczeniu bukowych i sosnowych lasów
fot. scandiamaraton.pl/Szymon Gruchalski

 

- Gdańsk to tradycyjnie jeden z najbardziej malowniczych i wymagających maratonów rowerowych w całym sezonie. W tym roku trasę przygotował Igor Tracz, mistrz świata w bikejoringu, czyli wyścigach rower plus pies. Tradycyjnie mamy trzy dystanse i paradę rodzinną dla dzieci, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poza tym maraton w Gdańsku to niezwykła atmosfera, bo jesteśmy w mieście bardzo gościnnym i otwartym na aktywność i rowery - powiedział Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Miasteczko wyścigu powstanie w Złotej Karczmie na terenie oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku - wjazd od ulicy Wiolinowej. Stamtąd w sobotę, 6 lipca, o godz. 11.00 wystartuje parada rodzinna z udziałem dzieci i rodziców - wszyscy będą mieli do pokonania osiem kilometrów. Ci, którzy wybiorą dystans Mini przejadą 28 kilometrów, Medio - 49,5 km, a Grand Fondo - 71 kilometrów.

Dystanse rozgrywane będą na rundzie o długości około 20 km. Trasa prowadzi po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w otoczeniu bukowych i sosnowych lasów. Przebiega drogami i ścieżkami leśnymi po morenowych wzgórzach z dużą liczbą interwałowych podjazdów. Kolarze muszą uważać, bo zjazdy są momentami trudne technicznie, a w przypadku deszczu na fragmentach trasy może pojawić się błoto.


MAPA WYŚCIGU (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

mapa mala

 

- Zapraszamy serdecznie do naszego miasta wszystkich miłośników wyścigów rowerowych. Gdański odcinek Maratonów Rowerowych Lang Team, który odbędzie się 6 lipca, oferuje wszystko to, czego oczekują kolarze amatorzy rowerów MTB: adrenalinę podczas zawodów i bogatą ofertę na spędzanie wolnego czasu. Gdańsk jest liderem w budowie dróg i ścieżek rowerowych. Możemy się poszczycić najgęstszą siecią dróg rowerowych w kraju. Obecnie liczy ona 123,5 km, ciągów pieszo-rowerowych jest 18 km, a pasów rowerowych 10 km - powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Wszelkie szczegóły dotyczące Maratonu Rowerowego Lang Team w Gdańsku można znaleźć na stronie internetowej www.langteammaratony.pl. Tam także przyjmowane są zgłoszenia do startu. Do udziału w zawodach będzie można zapisać się także w Biurze Zawodów na terenie oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku w Złotej Karczmie (wjazd od ul. Wiolinowej) w piątek w godzinach 16.00-19.00 oraz w dniu zawodów od 8.00 do 10.30. 


UWAGA

W związku z Maratonem Rowerowym Lang Team w Gdańsku na trasie zawodów wystąpią utrudnienia w ruchu pieszych oraz rowerzystów. Zawody będą rozgrywane w sobotę, 6 lipca, w godzinach 11.00-16.00.

Biuro zawodów i miasteczko wyścigu: Złota Karczma, teren oddziału Prewencji Policji KWP w Gdańsku wjazd od ul. Wiolinowej.


MAPA MIASTECZKA WYŚCIGU (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

strefa mala