PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wakacyjny hit! Bezpośrednio z Gdańska polecimy do 12 europejskich miast z LOT

Wakacyjny hit! Bezpośrednio z Gdańska polecimy do 12 europejskich miast z LOT
Od 3 lipca Polskie Linie Lotnicze LOT startują z fantastyczną ofertą: trzy miasta w Chorwacji, Rzym, pięć lotnisk w Grecji, Burgas, Tirana i Barcelona - przewoźnik oferuje aż 12 nowych połączeń międzynarodowych z Gdańska! Do tego startuje jeszcze jeden typowo wakacyjny kierunek od WizzAir.
Dubrownik - jedno z miast Chorwacji, do których dolecimy w Gdańsku z PLL LOT dzięki nowej ofercie przewoźnika
Dubrownik - jedno z miast Chorwacji, do których dolecimy w Gdańsku z PLL LOT dzięki nowej ofercie przewoźnika
Ivan Ivankovic/pixabay.com

 

A dokładnie w siatce europejskich połączeń z Gdańska pojawią się:

  • Dubrownik, Split, Zadar - Chorwacja
  • Saloniki, Kawala, Rodos, Korfu, Chania - Grecja
  • Burgas - Bułgaria
  • Tirana - Albania
  • Rzym
  • Barcelona

 

- To absolutny hit sezonu! Tego jeszcze na taką skalę nie było na gdańskim lotnisku! Spełniliśmy oczekiwania i marzenia naszych pasażerów, którzy poszukiwali bezpośrednich lotów do Rzymu, Chorwacji czy na greckie wyspy, a teraz w jednym momencie wraz z LOT możemy im podarować dodatkowo aż pięć kierunków w Grecji, trzy połączenia do Chorwacji, coraz bardziej popularne Albanię i Bułgarię czy tak oczekiwany Rzym - mówi Tomasz Kloskowski prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Na główne lotnisko w Rzymie i do Barcelony-El Prat LOT poleci z Gdańska aż dwa razy w tygodniu. Połączenia do pozostałych dziesięciu europejskich miast będą realizowane raz w tygodniu.

- To świetna wiadomość dla Portu Lotniczego Gdańsk, który mimo kryzysu na rynku lotniczym, ma szanse na pozyskanie i oferowanie niezwykle atrakcyjnych połączeń - dodaje Tomasz Kloskowski. - To ostatecznie także korzyść dla całego Pomorza, które uzyskuje nowe połączenia lotnicze dla mieszkańców regionu i odwiedzających nas turystów zagranicznych.

 

Wystartowały pierwsze międzynarodowe połączenia lotnicze z Gdańska. Co dalej?

 

Tego samego dnia Wizz Air zapowiedział uruchomienie w sierpniu połączenia z Gdańska do Larnaki na Cyprze. Maszyny węgierskiego przewoźnika kursować będą na tej trasie dwa razy w tygodniu - w środy i w niedziele.

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl