PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Wakacyjne remonty jezdni. Gdzie latem możemy natrafić na roboty drogowe?

Wakacyjne remonty jezdni. Gdzie latem możemy natrafić na roboty drogowe?
Gdańsk od lat inwestuje w poprawę stanu infrastruktury drogowej, co wiąże się ze zmianami w ruchu i utrudnieniami. Prace prowadzone są m.in. na ulicach Jabłoniowej, Toruńskiej, Stryjewskiego, Nowotnej, Trakcie Konnym, al. Hallera, niebawem ruszą roboty m.in. na ulicach Podwale Przedmiejskie, Świętokrzyska, Radosna, Wesoła, Paganiniego.
Budowa wiaduktu Biskupia Górka
Budowa wiaduktu Biskupia Górka
fot. DRMG

 

Kontynuacje dużych inwestycji

Na największe utrudnienia kierowcy natrafią na budowie kilku dużych inwestycji, których realizacja trwa od dłuższego czasu. W związku z budową wiaduktu Biskupia Górka do połowy sierpnia obowiązywać będzie zamknięcie prawej jezdni ul. Okopowej oraz zamknięcie wlotu ul. Toruńskiej. W okolicy prowadzone są także prace związane ze stabilizacją osuwisk w regionie Biskupiej Górki, co wiązać się może z niewielkimi utrudnieniami na ul. Na Stoku.

Miasto prowadzi obecnie dwa duże zadania związane z infrastrukturą tramwajową. W dzielnicy Stogi trwa modernizacja linii tramwajowej, w związku z czym tramwaje kończą bieg przy ul. Sucharskiego. Aby dojechać na plażę komunikacją miejską, należy skorzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Ze względu na zamknięcie ul. Stryjewskiego i ul. Nowotnej, także kierowcy muszą kierować się objazdami. Objazd w kierunku plaży wyznaczono ulicą Skiby, Niską, Rozłogi, Sokola i Kruczą. W kierunku Górek Zachodnich kierowcy poruszać się będą ul. Falck Polonusa, Tamka i Kłosową. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez całe wakacje.

Kolejną dużą inwestycją jest budowa linii tramwajowej Nowa Bulońska Północna wraz z układem drogowym do budowanej szkoły przy ul. Jabłoniowej. W związku z inwestycją, do końca lipca na odcinku ul. Myśliwskiej (od skrzyżowania z ul. Wołkowyską do wysokości przystanku autobusowego w pobliżu skrzyżowania z ul. Powstania Kościuszkowskiego) obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Z uwagi na charakter prowadzonych prac zmiany obowiązują w weekendy, natomiast w dni powszednie w porze nocnej w godzinach od 21.00 do 5.00. Na utrudnienia kierowcy natrafią także na ul. Jabłoniowej. Zamknięty został odcinek ul. Jabłoniowej od zjazdu Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Warszawską. Objazdy wyznaczono ul. Leszczynową lub ul. Cedrową i al. Havla.

Do końca sierpnia prowadzone będą także prace na Trakcie Konnym. Od 1 lipca ruch odbywać się będzie jedynie prawym pasem jezdni, bez możliwości wjazdu z Traktu w ul. Orzeszkowej. Drobne utrudnienia mogą także pojawić na ul. Kutnowskiej, ul. Lindego i ul. Pagórkowej.

 

Budowa ul. Nowej Bulońskiej
Budowa ul. Nowej Bulońskiej
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Utrudnienia także dla rowerzystów i pieszych

W okresie wakacyjnym prowadzone są także inwestycje, których realizacja wpływa na ruch rowerzystów i pieszych. W związku z budową ścieżki rowerowej, do końca września wzdłuż al. Hallera chodnik po wschodniej stronie Al. Hallera od Wczasy do Dworskiej będzie wyłączony z ruchu pieszego i rowerowego. Ruch rowerowy w kierunku plaży będzie możliwy zachodnią stroną Al. Hallera.

Ruch pieszy natomiast wzdłuż ulic Dworskiej, Chodkiewicza, Korzeniowskiego i Wczasy, ale także zachodnią stroną Al. Hallera. Trwa jednocześnie budowa drogi rowerowej na al. Legionów, która potrwa do listopada. W związku z inwestycją ruch pieszych na odcinku od ul. Kościuszki do Placu ks. Bronisława Komorowskiego może być utrudniony.

Ponadto niewielkie utrudnienia mogą pojawić się w związku z realizacją zadań związanych z budową oświetlenia w programie „Jaśniejszy Gdańsk” czy „Modernizacji i Budowy Gdańskich Chodników”. Latem piesi natrafią na utrudnienia m.in. na ul. Wita Stwosza, Polanki, Żuławskiej, Przybrzeżnej czy Zawodzie.

Wakacyjnych inwestycji będzie więcej

Część inwestycji rozpocznie się w drugiej połowie lipca i sierpniu. Dotyczy to m.in. kolejnego etapu prac związanych z budową układów drogowych wraz z kanalizacją w dzielnicy Osowa. Zakres zadania na ul. Koziorożca obejmuje odcinek od ul. Nowy Świat do ul. Jednorożca. Przewidziano budowę jezdni o łącznej szerokości 6 metrów. Wybudowane zostaną ronda na skrzyżowaniach: ul. Koziorożca z ul. Junony, ul. Koziorożca z ul. Jednorożca i z ul. Nową Koziorożca, ul. Nowej Koziorożca i z ul. Niedziałkowskiego. Przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Niedziałkowskiego z ul. Starą Koziorożca. Zakończenie inwestycji przewidziano do końca 2020 roku.

Na przełomie sierpnia i września planowane jest rozpoczęcie kilku innych ważnych inwestycji, m.in. budowa naziemnego przejścia przez ul. Podwale Przedmiejskie w pobliżu skrzyżowania z ul. Łąkową czy poprawa stanu nawierzchni ul. Świętokrzyskiej. Ponadto planowane są remonty jezdni i chodników ul. Radosnej, ul. Wesołej, fragmentu ul. Zaroślak, ul. Wiosłowej i ul. Stolnika. Z kolei na ul. Paganiniego powstaną miejsca parkingowe i wyremontowany zostanie chodnik.

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze