PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W sprawie przyszłości MEVO - konsultacje z mieszkańcami w czwartek

W sprawie przyszłości MEVO - konsultacje z mieszkańcami w czwartek
Przed przygotowaniem przetargu na wznowienie roweru publicznego Mevo, Obszar Metropolitalny zaprasza mieszkańców do zabrania głosu na temat funkcjonowania systemu w przyszłości. W czwartek (12 grudnia) odbędą się warsztaty dla mieszkańców - trzeba się zarejestrować. Sugestie można słać także mailowo.
mevo-036_798x533 (1)
 
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

- Zależy nam na opiniach dotyczących przede wszystkim: modelu systemu, rodzajów rowerów, sposobów wypożyczania, funkcjonalności aplikacji itp. - wyliczają organizatorzy konsultacji dotyczących wznowienia systemu roweru publicznego Mevo z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot.  

 

  • SUGESTIE MAILOWE dotyczące wznowienia systemu Mevo  do końca 2019 r. można również przesłać mailowo na adres: mevo@metropoliagdansk.pl

Co dalej z Mevo?

Przypomnijmy: system został zawieszony 28 października 2019 roku, po częściowym wypowiedzeniu umowy z niesolidnym operatorem NB Tricity. Jednocześnie zarząd OM GGS podkreślił, że priorytetem jest jak najszybsze przywrócenie Mevo do działania, lecz już w innym kształcie.

Obecnie trwa (niezobowiązujący) dialog techniczny, czyli rozmowy z potencjalnymi operatorami o przyszłości systemu. OM GGS zbiera od firm odpowiedzi na pytania:

- Jak ma wyglądać system po wznowieniu?

- Czy będzie to system w pełni elektryczny czy konwencjonalny, a może mieszany?

- Ile powinny kosztować abonamenty?

- Jak wykorzystać rowery z I etapu?

 

Zebrane informacje i analizy będą podstawą do rozpisania przetargu na kolejne lata działania Mevo. Ważnym elementem procesu przygotowania do postępowania przetargowego są opinie mieszkańców metropolii i użytkowników roweru Mevo.

Rower metropolitalny Mevo funkcjonował w 14 gminach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot od 26 marca do 28 października 2019 roku. W tym czasie ponad 167 tys. zarejestrowanych użytkowników, wypożyczyło 1224 w pełni elektryczne rowery ponad 2 miliony razy. Ze statystyk tych wynika, że Mevo było najbardziej popularnym systemem roweru publicznego w Polsce.

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl