PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Mecz Lechii na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Jak szybko i bezpiecznie dojechać?

Mecz Lechii na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Jak szybko i bezpiecznie dojechać?
W sobotę, 14 sierpnia, na Polsat Plus Arena Gdańsk rozegrany zostanie mecz pomiędzy Lechią Gdańsk a Cracovią Kraków. Piłkarskie spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30. Podpowiadamy jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić, korzystając z miejskiej komunikacji.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Piłkarze Lechii w dobrych nastrojach przed pojedynkiem z Cracovią
Piłkarze Lechii w dobrych nastrojach przed pojedynkiem z Cracovią
źródło: lechia.pl


Piłkarze Lechii Gdańsk po trzech kolejkach są niepokonani w lidze. Po remisie z Jagiellonią Białystok oraz wygranej z Wisłą Płock, podopieczni trenera Piotra Stokowca w ostatniej minucie doliczonego czasu gry urwali punkt w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław. Aktualnie biało-zieloni plasują się na siódmej pozycji w ligowej tabeli. W zupełnie odmiennych nastrojach jest zespół z Krakowa. Cracovia znajduje się na 16. miejscu, więc do Gdańska przyjedzie w bojowych nastrojach. Kibice już z niecierpliwością czekają na kolejny mecz.

Podpowiadamy jak najszybciej dojechać na sobotnie spotkanie i następnie wrócić do domu. Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Ale uwaga - Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach „Gdańsk Stocznia” i „Gdańsk Nowe Szkoty”.

W sobotę na stadion dotrzemy np. bezpłatnym pociągiem SKM z Gdańska Głównego
W sobotę 14 sierpnia na stadion dotrzemy np. bezpłatnym pociągiem SKM z Gdańska Głównego
mat. ZTM


Odjazdy pociągów SKM z Gdańska Głównego w kierunku przystanku Gdańsk Stadion Expo:

  • godz. 16:14, 16:42, 17:10.

Odjazdy z przystanku Gdańsk Stadion Expo po meczu:

  • godz. 19:35, 20:01, 20:27.

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą jeździć według sobotnich rozkładów jazdy.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.

 

Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 18:55 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:10 i 19:30 z przystanku „Władysława IV” 01 w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, ul. Kliniczną.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu, mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM w Gdańsku. Zmiany te będą dostępne na stronie ztm.gda.pl.

Oprac. AO

Dagmara SzajdaUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Dagmara SzajdaUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku