PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

W sercu dawnej Stoczni Gdańskiej tętni nocne życie. Zobacz nasz film

W sercu dawnej Stoczni Gdańskiej tętni nocne życie. Zobacz nasz film
Tereny byłej Stoczni Gdańskiej są dziś jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc spędzania wolnego czasu, nie tylko w Gdańsku. Polubili je artyści i imprezowicze z całej Polski, również goście z zagranicy, bo na Ulicy Elektryków i w 100czni można bawić się i odpoczywać, jeść, tańczyć, słuchać muzyki na żywo, oglądać filmy, smakować sztukę, również sztukę życia.

 

Ulica Elektryków i 100cznia to najmodniejsze miejsce w Gdańsku
Ulica Elektryków i 100cznia to najmodniejsze miejsce w Gdańsku
fot. Maciej Kosycarz/KFP

 

Od kiedy Arkadiusz Hronowski otworzył w 2013 roku w jednej z zabytkowych hal stoczniowych klub B90, a dwa lata później powołał do życia całą Ulicę Elektryków - tworząc tam miejsce doskonałe do spotkań i słuchania muzyki na żywo, wokół powstawać zaczęły kolejne adresy - jak 100cznia - oferujące niebanalną przestrzeń, świetne jedzenie i doborowe trunki. 

W ciągu kilku lat tereny Stoczni zmieniły się radykalnie. Spędzać tu można czas w weekendowe noce - imprezując z przyjaciółmi, ale też w pozostałe dni tygodnia i w dzień - kulturalnie - na targach (np. Bakalie oferowały w 2019 roku spotkanie z ponad 100 producentami mody i designu), oglądając filmy (właśnie zakończyła się 4. edycja Octopus Film Festival) czy muzycznie (wciąż trwa 9. Soundrive Festival

Dziś mamy do wyboru już dwa świetne kluby muzyczne: B90 i Drizzly Grizzly, w Plenum odbywają się artystyczne i handlowe wydarzenia, w dawnej hali Wydziału Elektrycznego (ul. Elektryków 1) w otwarto specyficzny foodhall - W4 Food Squat, działa też Plener 33 - przestrzeń, gdzie można odpocząć na świeżym powietrzu. A w niedzielny poranek, po sobotnim szaleństwie, warto uzupełnić siły i zawartość lodówki na cotygodniowych targach śniadaniowych. Niedaleko znajduje się też Galeria WL4 Mleczny Piotr. 

Widoki na byłe stoczniowe hale i żurawie, kontenery - działają na zmysły kojąco. To miejsce rozwija się i zmienia, a goście to doceniają.

Zobacz, jak bawili się w piątkowy wieczór.

Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze
Anna Umięckawww.gdansk.planna.umiecka@gdansk.pl
Anna Umięcka - najnowsze