Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Pomysły na spędzenie wolnego czasu: Free Time Festiwal już w ten weekend

Wiosna w natarciu - czas na Free Time Festiwal. 7 i 8 kwietnia (sobota i niedziela) w AmberExpo pęknie bank z pomysłami na ciepłe weekendy, Majówkę i wakacje`2018. Musisz tam być! Wstęp wolny.

Pomysły na spędzenie wolnego czasu: Free Time Festiwal już w ten weekend
A
A
data publikacji: 05 kwietnia 2018 r.

Plaża na Free Time Festiwal to punkt obowiązkowy od lat
Plaża na Free Time Festiwal to punkt obowiązkowy od lat
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

W halach wystawienniczych AmberExpo swoją ofertę związaną z szeroko pojętym spędzaniem wolnego czasu zaproponuje 250 wystawców z Polski i zagranicy na 18 tys. mkw. powierzchni. Ich stoiska dla ułatwienia podzielono na osiem stref tematycznych:

  •  Turystyka: Prezentacja regionów i miast Polski (m.in Mazowsze, Wrocław, Toruń, Kaszuby) oraz niemieckich regionów Brandenburgia i Saksonia i Środkowa Frankonia, a także Grodna i Wilna. W tej strefie także oferta wakacji w stylu slow, firmowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  • Strefa Miasta Gdańska

13 stoisk na których różne instytucje gdańskie przypominają, że i we własnym mieście można ciekawie spędzić czas. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

  •  Bike Festival

Spotkania z podróżnikami (np. z Leszkiem Pachulskim, uczestnikiem rowerowej wyprawy dookoła świata Bike Jamboree) i mistrzami różnych dyscyplin sportu na dwóch kółkach.

Na miejscu możliwość testowania i zakupu całkiem typowych, jak i nietypowych rowerów. Wątpliwości związane z tym co wolno (a co nie) rowerzyście w mieście i poza nim rozwieją gdańscy strażnicy miejscy oraz funkcjonariusze Pomorskiej Policji.

  • Sport i Aktywny Styl Życia

Gdański Ośrodek Sportu zbuduje mini stadion lekkoatletyczny, a na nim m.in: treningi z ekspertami, zawody, zabawy. Będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat pomorskich szlaków rowerowych i kajakowych, a także zapisać się na AMBEREXPO PÓŁMARATON GDAŃSK - do wygrania pakiet startowy

Optymist - pierwszy przyjaciel małego żeglarza, pierwsze próby można podjąć właśnie na Free Time Festiwal
Optymist - pierwszy przyjaciel małego żeglarza, pierwsze próby można podjąć właśnie na Free Time Festiwal
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

  • Kajak Expo i Sporty Wodne

Będzie tu można m.in spróbować surfingu na torze wodnym i popływać Optymistem w minibasenie, poznać historię Klubu Wodnego Żabi Kruk i wygrać wycieczkę kajakową opływem Motławy. Ergometry kajakowe czekają na chętnych do treningu przed sezonem, na stoisku Polskiego Związku Wędkarskiego będzie można zdać egzamin na kartę wędkarską.

  • Strefa Kultury i Nauki: Atrakcje znane i nieznane m.in: Centrum Hewelianum, Muzeum Gdańska, Centrum Nauki Experyment i Akwarium z Gdyni, Muzeum Zamkowego w Malborku.

  • Strefa Dziecka: oferta półkolonii, kolonii i rodzinnych wakacji i liczne atrakcje do zabawy na miejscu: park trampolin Jump City Gdańsk, wielki dmuchany stadion stoisko gdańskiego ZOO, plażowe przedszkole, minis stadion od Lechia Gdańsk i Stadionu Energa.

  • i wreszcie Strefa Prezentacji: w godzinach otwarcia festiwalu kilkadziesiąt prezentacji od kalamburów z Gdańskim Festiwalem Szekspirowskim, rodzinne robienie latawca Gdańskiego Archipelagu Kultury, aż po konkurs wiedzy o Lechii Gdańsk i inne konkursy organizowane przez wystawców Free Time Festiwal.

Tematyka rowerowa - Bike Festiwal w ramach Free Time Festiwal
Tematyka rowerowa - Bike Festiwal w ramach Free Time Festiwal
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

To jeszcze nie wszystko. Targom wolnego czasu od lat towarzyszy także Festiwal Smaków Foodtrucków i Ogrodowe Kreacje.

W plenerze przed halami wystawienniczymi stanie ponad 30 foodtrucków reprezentujących kuchnie całego świata, a obok nich leżaki i inne meble sprzyjające wypoczynkowi na wolnym powietrzu. Oprócz bezpośrednich doznań smakowych także pokazy i wykłady kulinarne.

Ogrodowe Kreacje zaś to strefa dla wielbicieli zieleni. Znajdą tu inspiracje i wskazkówki oraz ofertę roślin i akcesoriów ogrodowych. Zaplanowano także spotkania z ekspertami od zakładania i pielęgnacji ogrodów oraz architektami krajobrazu.

Free Time Festiwal w zeszłym roku odwiedziło 20 tys. osób.

Wstęp:

7 kwietnia (sobota) 10.00 – 18.00

8 kwietnia (niedziela) 10.00 – 17.00. Parkowanie na pobliskim parkingu kosztuje 20 zł za dzień.

Więcej o programie Free Time Festiwal


Obejrzyj naszą relację wideo z ubiegłego roku

-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl