PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Dzisiaj przyjdź po nasiona kwiatów łąkowych - Gdańsk dziękuje za frekwencję wyborczą

Dzisiaj przyjdź po nasiona kwiatów łąkowych - Gdańsk dziękuje za frekwencję wyborczą
Wesprzyj ekologię i posiej sobie łąkę. W podziękowaniu za frekwencję w wyborach, Urząd Miejski w Gdańsku rozda mieszkańcom nasiona łąki miejskiej. Do rozdania jest 5000 torebeczek z nasionami. Jak je otrzymać, gdzie i kiedy?
1200-625
fot. M. Nicgorski/UMG

 

Żeby dostać jedną z torebeczek, trzeba przyjść w piątek, 24 lipca na parking urzędu miejskiego, (ul. Nowe Ogrody 8/12). Nasiona będą rozdawane od godz. 8 rano do 12 lub do wyczerpania zapasów.

 

Dlaczego łąki w mieście są ważne?

  • są jednym z elementów adaptacji do zmian klimatu
  • są bioróżnorodne i przyczyniają się do zachowania równowagi przyrodniczej
  • w okresie jesieni i zimy dają schronienie owadom, ptakom i drobnym gryzoniom
  • są wspaniałą alternatywą estetyczną dla trawników, sprawdzają się szczególnie w okresach suszy, kiedy trawniki wysychają i żółkną, a łąki dzięki różnorodności roślin nadal są kolorowe

 

Więcej informacji o łąkach znajdziesz na stronie internetowej Zielonego Gdańska.

Możesz tam m.in. zobaczyć film pokazujący korzyści z zakładania łąk, pobrać mapkę lokalizacji łąk miejskich, zapoznać się z regulaminem konkursu fotograficznego czy pobrać darmowe tapety na ekrany komórek i komputerów.

 

Gdańsk dziękuje na wiele sposobów

W drugiej turze wyborów prezydenckich frekwencja w Gdańsku wyniosła 74, 93 proc. Rozdawanie nasion to tylko jeden ze sposobów na podziękowanie gdańszczankom i gdańszczanom za udział w wyborach. Przez całe lato w plenerze odbywać się będą koncerty i spektakle, a Hevelianum w  tygodniu od 18 do 24 lipca zaprasza na dodatkowe bezpłatne zwiedzanie wystawy stałej (z Gdańską Kartą Mieszkańca).

 

Więcej informacji o atrakcjach:

Miasto dziękuje gdańszczankom i gdańszczanom za udział w wyborach prezydenckich

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl