Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Światowy Dzień Wody. W czwartek GIWK zaprasza mieszkańców na happening

Na poranny happennig, podczas którego będzie można m.in. przetestować buraczany błyszczyk do ust, zrobić pamiątkowe zdjęcia w wyjątkowej scenerii, dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie i o jakość wody w środowisku naturalnym, zaprasza mieszkańców Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Po raz kolejny 22 marca gdańszczanie będą mogli wspólnie obchodzić Światowy Dzień Wody.

Światowy Dzień Wody. W czwartek GIWK zaprasza mieszkańców na happening
A
A
data publikacji: 21 marca 2018 r.

Fontanna Czterech Kwartałów
Fontanna Czterech Kwartałów
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 1992 r., obchodzone 22 marca. Cel święta to uświadomienie roli wody w życiu każdego z nas i zagrożeń, jakie niesie ze sobą spadek jej zasobów. W ramach tegorocznych obchodów miasto i Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna zaprasza mieszkańców na happening 22 marca w godz. od 9.00-11.00 przy ul. Karmelickiej (nieopodal Cinema City Krewetka).

Tegoroczne hasło Światowego Dnia Wody „NATURE FOR WATER” na potrzeby obchodów przygotowywanych przez miejską spółkę GIWK przyjęło nazwę „NATURALNIE DLA WODY”. Hasło zachęca do zwrócenia uwagi na naturę, bo to ona podsuwa najlepsze rozwiązania, dzięki którym można dbać o siebie i otoczenie. Czy możemy zmniejszyć zanieczyszczenie wód w środowisku? Tak, zmieniając swoje codzienne nawyki. Taka idea przyświeca kampanii „Miasto na detoksie”, która w tym roku wspiera obchody Światowego Dnia Wody.

“Miasto na detoksie” to międzynarodowy projekt edukacyjny dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jego celem jest zmiana zachowań konsumenckich, dzięki której ma poprawić się stan ekologiczny Morza Bałtyckiego. Jak tego  można dokonać? M.in. przez zwiększenie świadomości na temat wpływu substancji niebezpiecznych na zdrowie ludzi i środowisko, redukcję zużycia substancji niebezpiecznych „u źródła”, ograniczenie wprowadzania substancji niebezpiecznych do systemu kanalizacji sanitarnej, a docelowo do wód Bałtyku.

Polskę w projekcie reprezentują trzy instytucje z Gdańska: Urząd Miejski w Gdańsku, Uniwersytet Gdański i Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. W ramach projektu w Gdańsku realizowana jest kampania „Miasto na detoksie”, której jednym z elementów jest pilotaż z udziałem przedstawicieli gospodarstw domowych prowadzony przez GIWK.

Podczas happeningu będzie można dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie i o jakość wody w środowisku naturalnym, przetestować buraczany błyszczyk do ust i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Fotografie, które również będzie można zrobić sobie przy wykorzystaniu specjalnie przygotowanej aplikacji na urządzenia mobilne, będą mogły wziąć udział w konkursie fotograficznym. Szczegóły w linku do aplikacji

-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl