Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W gdańskim zoo urodziły się dwa osiołki. Cudne maluchy. ZOBACZ film

Są urocze, malutkie i krok w krok chodzą za swoimi mamami. Mowa o dwóch nowych mieszkańcach Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, czyli osiołkach. Samiec jest koloru czarnego, a samiczka szarego. - Młode są teraz pod opieką matek, które karmią je mlekiem, co daje pewność, że rozwój będzie prawidłowy mówi Michał Targowski, dyrektor zoo.

W gdańskim zoo urodziły się dwa osiołki. Cudne maluchy. ZOBACZ film
A
A
data publikacji: 24 czerwca 2018 r.
Według ankiety przeprowadzonej przez ZOO, osiołki to ulubione zwierzęta gości odwiedzających ogród
Według ankiety przeprowadzonej przez ZOO, osiołki to ulubione zwierzęta gości odwiedzających ogród
Łukasz Ogrodziński/gdansk.pl

Dzięki nowemu przychówkowi stado osiołków liczy aktualnie 11 osobników. Na tle stada, oczywiście przez swą wielkość, wyróżniają się ośle dzieci. Gdy tylko mają okazję piją mleko od swoich mam. Poprosiliśmy, by o tych pospolitych, ale jednocześnie bardzo wyjątkowych zwierzętach, opowiedział nam Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego.

- Osiołek to zwierzątko krajowe, a w zasadzie międzynarodowe, bo osły występują pod każdą szerokością geograficzną na wszystkich kontynentach - wyjaśnia Targowski. -  Właściwie niczym się nie różnią, prócz koloru sierści. Zwierzę przesympatyczne, bardzo komunikatywne. Stwierdzamy, że nie zasługujące na tę nazwę. To, że jest trochę uparty, to być może, jego pozytywna cecha. Osioł jest szalenie wierny, ufny. Ponieważ wybieg mają naprawdę dobry, stado jest prężne i co roku pojawiają się nowe stworzenia. Jest to zwierzę udomowione, dlatego chętnie oferujemy je prywatnym hodowcom. Podobno osiołek przetrzymywany w stajni, gdzie są konie, działa na te konie uspokajająco. Być może jest to jeden z powodów, dla którego jest duże zainteresowanie przychówkami z naszego ogrodu zoologicznego. Młode są teraz pod opieką matek, które karmią je mlekiem, co daje pewność, że rozwój będzie prawidłowy. Nie zdażyło się jeszcze, żebyśmy musieli sztucznie odchowywać osiołki. Jest to zwierzę ulubione przez dzieci. Kiedyś robiliśmy ankietę dotyczącą wyboru najsympatyczniejszego zwierzęcia w ogrodzie zoologicznym. Ku naszemu zdziwieniu wygrał właśnie osiołek. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Oceń gdańskie zoo w internetowej ankiecie. Masz czas do końca czerwca

QUIZ O GDAŃSKU. Co wiesz o zwierzętach w zoo

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora