Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

W czwartek z Portugalią, w sobotę na Zaspie i Przymorzu

Piłkarskie Euro 2016 się rozkręca, reprezentacja Polski w czwartek, 30 czerwca, będzie walczyć z Portugalią o półfinał mistrzostw Europy. Dwa dni później, w sobotę, 2 lipca, na boiskach Zaspy i Przymorza odbędzie się letnia edycja turnieju dzikich drużyn „Do Przerwy 0:1”. Mile widziane całe rodziny.

W czwartek z Portugalią, w sobotę na Zaspie i Przymorzu
A
A
data publikacji: 28 czerwca 2016 r.

Jacek Szymański/www.gdansk.pl

Turniej „Do Przerwy 0:1” organizowany jest już od 12 lat, jego pomysłodawcą jest Andrzej Kowalczys, gdański radny, który słynie z zamiłowania do piłki nożnej, ale także umiejętności przewidywania wyników.

Radni Miasta Gdańska na naszych łamach od początku Euro 2016 typowali wyniki biało-czerwonych. Najlepiej pod tym względem radził sobie właśnie Kowalczys, który niewiele się pomylił się dopiero przy meczu Polska - Szwajcaria. Polacy awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy po remisie 1:1 i rzutach karnych (5:4), pan Andrzej obstawiał zwycięstwo 1:0. 


Czytaj także: Nos Kowalczysa. Radny przewidział wyniki Polaków


Podopieczni trenera Adama Nawałki w czwartek, 30 czerwca, o półfinał walczyć będą z Portugalią. Dwa dni później, w sobotę, 2 lipca, na boiskach Zaspy i Przymorza odbywać się będzie letnia edycja turnieju „Do Przerwy 0:1”. Emocje związane z Euro 2016 z pewnością przeniosą się na rywalizację dziewcząt i chłopców w Gdańsku.

- Kto wie, może wśród tych młodych ludzi znajdą się przyszli reprezentanci Polski, uczestnicy mistrzostw świata i Europy? - zastanawia się Kowalczys.

Pierwsze tegoroczne zawody odbyły się w czerwcu. Uczestniczyło w nich 55 drużyn. Czy teraz będzie jeszcze więcej?
 

Czytaj także: Ponad 50 drużyn na pożegnanie wiosny


Udział w lipcowym turnieju mogą wziąć 6-osobowe drużyny piłkarskie chłopców: rocznik 2004 i młodsi, rocznik 2001/2003, rocznik 1998/2000 i rocznik 1997 i starsi oraz dziewczęta. 

- Zapraszamy wszystkich: dzieci i młodzież, chłopaków i dziewczyny. Wszystkich, którzy kochają piłkę nożną i pozytywne emocje z nią związane - zachęca Kowalczys. - Zapraszamy również zespoły rodzinne, najlepiej drużyny złożone z wielopokoleniowej rodziny.

Zapisy w dniu turnieju od godz. 9.00 na stadionie MOSiR w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera. Początek turnieju o godz. 10.00.

Przypominamy, że zespołom niepełnoletnim, przez cały czas trwania turnieju musi towarzyszyć dorosły opiekun.-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora