PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
VI Venture Day – inwestorzy i start-upy rozmawiają o trendach w technologii w STARTERZE
VI Venture Day – inwestorzy i start-upy rozmawiają o trendach w technologii w STARTERZE
Przedstawiciele świata biznesu, inwestorzy, a także start-upy spotkali się we wtorek, 9 października na konferencji w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Dyskutują m.in. na temat nowych technologii w medycynie oraz cyfrowych rozwiązań dla branż morskiej, kolejowej i drogowej.
Biznesmeni i przedstawiciele start-upu, w ramach Venture Day, wymieniali się doświadczeniami w przestrzeni Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER
Biznesmeni i przedstawiciele start-upu, w ramach Venture Day, wymieniali się doświadczeniami w przestrzeni Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER
Jerzy Pinkas/gdansk.plWydarzenie rozpoczął wykład Vincenta Vinkoerta - dyrektora działu rozwoju biznesu  w PortXL – największym na świecie akceleratorze morskim, który swoją siedzibę ma w Rotterdamie. Przegląd wybranych rozwiązań cyfrowych dla branży morskiej, kolejowej i drogowej zaprezentuje natomiast Przemysław Myszka z portalu Baltic Transport Journal.

Konferencja poruszy zagadnienia związane z wykorzystaniem nowych technologii w medycynie. Firma Harimata stworzyła aplikację, która wspiera wykrywanie nieprawidłowości w rozwoju dzieci. Należą do nich m.in. autyzm, zespół nadpobudliwości psychoruchowej, zwane potocznie ADHD czy zespół deficytu uwagi. Testy mają atrakcyjną formę gier na tablecie. Dzieci łatwo angażują się w rozgrywkę, co zmniejsza stres związany z oceną. O działaniu Play.Care i jej dokładności, podczas Venture Day opowie Paweł Jarmołkowicz. Natomiast Magdalena Derebecka z Holorad, zapozna uczestników konferencji z narzędziem, które odmieniło życie słabowidzących.

- Tegoroczna edycja Venture Day skupi się na inteligentnych rozwiązaniach w branży morsko-logistycznej. Rafał Wolak, współzałożyciel gdyńskiej firmy SeaData specjalizującej się w tworzeniu inteligentnych rozwiązań dla przemysłu oraz sektora publicznego, już zapowiedział, że wspólnie skontrolujemy jakość powietrza w Trójmiejskich portach – mówi Anna Miler, koordynatorka wydarzenia z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER.

Przed start-upami, po raz pierwszy w historii Venture Day, zaprezentują się dojrzałe Venture Capital.

Według Mateusza Nowaka z Mazovia Capital, w zmienionej formule chodzi o stworzenie pomostu między start-upami a inwestorami, swojego rodzaju „platformy kontaktu”.

Organizatorami konferencji są: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.
oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl