Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

VI edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK w ECS

W dniach 16-17 kwietnia (poniedziałek - wtorek) w Europejskim Centrum Solidarności trwa szósty już Ogólnopolski Szczyt Energetyczny (OSE). Wśród gości m.in. ministrowie polskiego rządu i ambasadorowie państw skandynawskich oraz wiceprezydenci Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i Piotr Grzelak.

VI edycja Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego OSE GDAŃSK w ECS
A
A
data publikacji: 16 kwietnia 2018 r.

Energia to nie tylko wielkie elektrownie i rafinerie, ale też małe elektrownie wiatrowe, jak ta w pobliżu Pucka
Energia to nie tylko wielkie elektrownie i rafinerie, ale też małe elektrownie wiatrowe, jak ta w pobliżu Pucka
Wojciech Stróżyk/KFP

Intencją organizatorów OSE Gdańsk 2018 jest ponowne zebranie przedstawicieli kluczowych instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo energetyczne i gospodarcze kraju, polityków, ekonomistów oraz przedstawicieli świata biznesu i nauki celem przeprowadzenia dyskusji ukierunkowanej na zabezpieczenie polskiej gospodarki, a w szczególności strategicznych sektorów pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej oraz polityki UE.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad tradycyjnie odbędzie się uroczysta gala, podczas której już po raz piąty zostaną wręczone Statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki 2018”.

W tym roku po raz trzeci w ramach Szczytu odbędzie się „Laboratorium innowacyjnośći” w którym zaproszeni goście: przedstawiciele biznesu, nauki i eksperci przedstawią krótkie prezentacje na temat innowacyjnych rozwiązań w przemyśle.

Wśród gości OSE w tym roku są ministrowie środowiska, energii oraz inwestycji i rozwoju, a także ambasadorowie Szwecji, Danii i Finlandii.

Wiceprezydent Gdańska Piotr Grzelak przedstawi w czasie jednego z paneli w ECS (17 kwietnia, godz. 9.00) status inwestycji infrastrukturalnych, energetycznych i pochodnych realizowanych przez samorząd w Gdańsku.

Więcej o programie OSE w Gdańsku tutajoprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl