PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

V Trójmiejski Marsz Równości w sobotę, 25 maja, potem piknik w 100czni KOMUNIKACJA

V Trójmiejski Marsz Równości w sobotę, 25 maja, potem piknik w 100czni KOMUNIKACJA
Tegoroczny marsz pod hasłem „Miłość może tylko łączyć” otworzy prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, swój udział zapowiedziała też Magdalena Adamowicz, żona śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
marsz_rownosci-022_798x533
W IV Trójmiejskim Marszem Równości w Gdańsku uczestniczyło około 6 tysięcy osób  
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

„Miłość może tylko łączyć” to słowa prezydenta Pawła Adamowicz, który otwierał marsze w 2017 i 2018 roku, miał też w planach otworzyć tegoroczne wydarzenie. V Trójmiejski Marsz Równości otworzy obecna prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, która kontynuując działania Pawła Adamowicza objęła wydarzenie patronatem honorowym. Organizatorzy marszu potwierdzili też, że swoją obecność zapowiedziała żona zamordowanego prezydenta - Magdalena Adamowicz.

Zobacz marsz z 2017 r. z udziałem Pawła Adamowicza:


- Trójmiejski Marsz Równości to wydarzenie z misją, to widzialność i odzyskiwanie naszej przestrzeni - powiedziała portalowi gdansk.pl Marta Magott, wiceprezeska Stowarzyszenia Tolerado oraz koordynatorka
Dni Równości. - To pokazanie, że żyjemy tak samo, należą nam się równe prawa. Z drugiej strony to jest nasz dzień i nasze święto, nasza radość i wolność. Dlatego zapraszamy oczywiście środowisko LGBT i wszystkie inne środowiska, które są dyskryminowane i które też muszą walczyć o swoje prawa oraz wszystkie osoby, dla których ważna jest równość.

Marsz rusza o godz. 14.00 z Targu Rybnego, tam otworzy go prezydent Aleksandra Dulkiewicz. Uczestnicy marszu dojdą do klubu 100cznia, gdzie po zakończeniu odbędzie się piknik. W poprzednim Marszu Równości wzięło udział około 6 tys. osób.

KOMUNIKAT ZARZĄDU TRANSPORTU MIEJSKIEGO W GDAŃSKU

Uwaga! W sobotę, 25.05.2019 w Gdańsku odbędzie się kilka zgromadzeń. Spodziewane są utrudnienia w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Celem zapewnienia transportu zamiennego, w sobotę, 25.05.2019 od godziny 13:00 do odwołania (nie później niż do 19:00) bilety okresowe ZTM Gdańsk będą honorowane w pociągach SKM na trasach:

  • Gdańsk Śródmieście – Gdańsk Żabianka - Gdańsk Śródmieście oraz
  • Gdańsk Wrzeszcz – Gdańsk Osowa - Gdańsk Wrzeszcz.

Ważne! Honorowanie dotyczy tylko biletów okresowych i tylko w pociągach obsługiwanych przez SKM. Honorowanie nie obowiązuje w pociągach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne.

Od około godz. 14:00 wyłączone z ruchu tramwajowego zostaną ulice: Jana z Kolna, Błędnik, Podwale Grodzkie (Dworzec Główny), Wały Jagiellońskie, Hucisko.

Tramwaje linii 2, 3, 6, 8, 9, 10 i 12 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

  • 2, 3, 6: ... – Zwycięstwa – 3 Maja – Węzeł Groddecka – Armii Krajowej – Chełm - ...
  • 8 i 9: ... – Zwycięstwa – 3 Maja – Węzeł Groddecka – Śródmieście SKM – Podwale Przedmieskie - ...
  • 10: ... – Letnica – Węzeł Kliniczna – Kliniczna – Zwycięstwa – 3 Maja – Dworzec PKS - Nowe Ogrody - ...
  • 12: ... – Zwycięstwa – 3 Maja – Dworzec PKS - Nowe Ogrody - ...

Nie obsługiwane przez tramwaje będą pary przystanków Twarda, Stocznia Północna, Stocznia SKM, Plac Solidarności, Dworzec Główny, Hucisko, Brama Wyżynna.

Nie przewiduje się autobusowej komunikacji zastępczej w ciągu ul. Jana z Kolna, przed Dworcem Głównym i Bramą Wyżynną z powodu przewidywanych dużych utrudnień w ruchu drogowym. Wszystkie linie autobusowe funkcjonujące przed Dworcem Głównym mogą zostać skierowane przez ul. 3 Maja lub nawet całkowicie wycofane z obszaru Śródmieścia - w zależności od bieżącej sytuacji w ruchu drogowym i poleceń służb mundurowych.

Bieżące zmiany będą widoczne na stronie internetowej www.ztm.gda.pl oraz będą komunikowane na tablicach elektronicznych na przystankach.


Czytaj także: IV Trójmiejski Marsz Równości

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl