PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga! Wymiana zwrotnicy tramwajowej na ul. Mickiewicza ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY

Uwaga! Wymiana zwrotnicy tramwajowej na ul. Mickiewicza ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY
Zwrotnica tramwajowa, znajdująca się na ul. Mickiewicza przed skrzyżowaniem z al. gen. Hallera, zostanie wymieniona na nową. Prace torowe z tym związane prowadzone będą od piątku 22 lutego do niedzieli 24 lutego.
tory
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.plRoboty na torowisku rozpoczną się w piątkowy wieczór o godz. 20:00 i potrwają do niedzieli do godz. 4:00 rano. Prowadzone prace nie wpłyną na ruch drogowy na ul. Mickiewicza, natomiast będą wymagały wstrzymania ruchu tramwajowego w sobotę 23 lutego na odcinku od pętli na Zaspie do skrzyżowania ul. Mickiewicza z al. gen. Hallera. W tym czasie tramwaje pojadą objazdami, natomiast na zamkniętym odcinku będzie funkcjonowała autobusowa komunikacja zastępcza.


Zakres prac na torowisku na ul. Mickiewicza obejmuje rozbiórkę nawierzchni drogowej w pasie torów tramwajowych w rejonie zwrotnicy, demontaż dotychczasowej zwrotnicy oraz montaż nowej. Końcowym etapem będzie odtworzenie nawierzchni drogowej.


W planach znajdują się wymiany kolejnych zwrotnic na gdańskich torowiskach – na Węźle Piastowskim, Węźle Hucisko oraz na pętli w Oliwie.

Uwaga! Przez cały dzień wstrzymana będzie komunikacja tramwajowa na odcinku od pętli Zaspa do skrzyżowania ul. Mickiewicza z al. Hallera. Linie tramwajowe 2 i 8 czasowo zmienią trasę, w zamian komunikację w obrębie tego fragmentu Dolnego Wrzeszcza zabezpieczą linie zastępcze: tramwajowa 92 i autobusowa T2.

Sprawdź zmiany w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej:


• Linia 2:
- będzie funkcjonować na trasie Łostowice Świętokrzyska – (…) – al. Hallera – Brzeźno Plaża, wg specjalnego rozkładu jazdy.

• Linia 8:
- będzie funkcjonować na trasie Przeróbka – (…) – al. Hallera – Brzeźno Plaża, wg specjalnego rozkładu jazdy. Wybrane kursy zostaną skierowane do Nowego Portu.

• Zastępcza linia tramwajowa 92:
- będzie funkcjonować na trasie: Oliwa – al. Grunwaldzka – Pomorska – Chłopska – al. Rzeczypospolitej – Zaspa.

• Zastępcza linia autobusowa T2:
- będzie funkcjonować na trasie: Jelitkowo – Pomorska – Chłopska – al. Rzeczypospolitej – al. Legionów – Kościuszki – al. Hallera – Mickiewicza.

• Przesiadki z tramwajów linii 5 i 92 na autobusy zastępczej linii autobusowej T2 (kierunek Wrzeszcz, Śródmieście) możliwe będą na przystankach: „Pomorska”, „Piastowska”, „Czerwony Dwór”, „Bora Komorowskiego”, „Kołobrzeska”. Autobus dojeżdża do przystanków „Kościuszki” i „Mickiewicza” przy al. Hallera, gdzie możliwa będzie przesiadka na tramwaje linii 2, 3, 5 i 8.

• Przesiadki z tramwajów linii 2 i 8 na autobusy zastępczej linii autobusowej T2 (kierunek Przymorze, Żabianka, Jelitkowo) możliwe będą na przystanku „Mickiewicza”. Autobusem linii T2 będzie można kontynuować podróż aż do Jelitkowa lub przesiąść się na linie tramwajowe na Przymorzu lub na Żabiance.

Jak dojechać z Jelitkowa, Żabianki i Przymorza na Zaspę, do Dolnego Wrzeszcza i Śródmieścia?

Zalecamy skorzystanie z autobusu linii zastępczej T2, który będzie kursować już z Jelitkowa. Tramwaje linii 5 i zastępczej linii 92 będą dojeżdżać tylko do pętli Zaspa.

Jak dojechać z Oliwy i Żabianki (z rejonu ulic: Subisława, Pomorskiej) na Przymorze i Zaspę?

Tramwajami linii 5 lub 92, które docierać będą do pętli Zaspa.

Jak dojechać z Oliwy i Żabianki (z rejonu ulic: Subisława, Pomorskiej) w rejon Dolnego Wrzeszcza i do Śródmieścia?

Najlepiej wsiąść do tramwaju linii 5 lub 92, a następnie skorzystać z autobusu linii T2, który będzie zatrzymywać się na Żabiance i na Przymorzu, na tych samych przystankach, które obsługuje linia 227.

 


Zygmunt GołąbUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Zygmunt Gołąb - najnowsze
Zygmunt GołąbUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Zygmunt Gołąb - najnowsze