PORTAL MIASTA GDAŃSKA

Uwaga, przebudowa na al. Hallera. Zmiany w komunikacji tramwajowej - linie 2, 3, 5, 7, 10, 63

Uwaga, przebudowa na al. Hallera. Zmiany w komunikacji tramwajowej - linie 2, 3, 5, 7, 10, 63
W związku z przebudową skrzyżowania al. Hallera z ul. Grudziądzką od poniedziałku, 16 sierpnia, do wtorku, 24 sierpnia, wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od ul. Mickiewicza do al. Płażyńskiego. Wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii 2, 3, 5, 7, 10 i 63. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa T3.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Schemat tymczasowych zmian w komunikacji tramwajowej związane z przebudową skrzyżowania al. Hallera z ul. Grudziądzką. KLIKNIJ, ABY POWIĘKSZYĆ
Schemat tymczasowych zmian w komunikacji tramwajowej związane z przebudową skrzyżowania al. Hallera z ul. Grudziądzką. KLIKNIJ, ABY ZOBACZYĆ WIĘKSZĄ MAPKĘ DO POBRANIA
mat. ZTM

 

Najważniejsze zmiany:

Linia 3

Linia będzie funkcjonować na trasie Chełm Witosa – Śródmieście SKM – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Węzeł Kliniczna – Marynarki Polskiej – Letnica - Nowy Port Oliwska – Brzeźno (powrót al. Hallera, al. Płażyńskiego i ul. Gdańską). Obowiązywać będzie remontowy rozkład jazdy.

Linia 5

Tramwaje będą kursować na trasie Zaspa – Przymorze - Oliwa – Strzyża – Wrzeszcz – al. Hallera - al. Legionów - Zaspa i z powrotem. Wprowadzony zostanie remontowy rozkład jazdy.

Linia 63

Linia będzie funkcjonować na trasie Łostowice Świętokrzyska – Śródmieście SKM – Dworzec Główny – Opera Bałtycka – Węzeł Kliniczna – Marynarki Polskiej – Letnica - Nowy Port Oliwska – Brzeźno (powrót al. Hallera, al. Płażyńskiego i ul. Gdańską). Obowiązywać będzie remontowy rozkład jazdy.

 

Między Brzeźnem przez al. Hallera do skrzyżowania Hallera/Mickiewicza będą kursować autobusy komunikacji zastępczej linii T3 na trasie:

  • trasa z Mickiewicza do Brzeźna Plaży: przystanek Mickiewicza 05 – al. Hallera – Dworska – Wczasy – Brzeźno Plaża
  • trasa z Brzeźna Plaży do Mickiewicza: Brzeźno Plaża – al. Hallera – przystanek Mickiewicza 04.

 

Linia 2

W celu zapewnienia dojazdu z Brzeźna i z al. Hallera w kierunku Dworca Głównego w godzinach porannych uruchomiony zostanie dodatkowy kurs z Zaspy o godz. 04:18, do pętli „Chełm Witosa”.

Linie 7 i 10

Niewielka korekta rozkładów jazdy. Zmienią się godziny odjazdów z przystanku „Władysława IV” 01.

 

Bilet jednorazowy ważny w komunikacji zastępczej

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu.

 

Informacje na temat przebudowy skrzyżowania al. gen. Hallera i ul. Grudziądzkiej

Oprac. AO

Dagmara SzajdaUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku
Dagmara SzajdaUrząd Miejski w GdańskuZarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku