PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Uwaga! Prace przy sygnalizacji świetlnej w pobliżu Forum Gdańsk
Uwaga! Prace przy sygnalizacji świetlnej w pobliżu Forum Gdańsk
W najbliższą sobotę (24 marca) prawie przez cały dzień w godz. 6.00-16.00 nastąpi tymczasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej w rejonie skrzyżowania ulic Wały Jagiellońskie i Hucisko. To przedostatni etap prac związanych z włączeniem sygnalizacji świetlnej wokół Forum Gdańsk do systemu miejskiego.

mat. inwestora

W ramach projektu przebudowy układu drogowego w sąsiedztwie powstającego kompleksu Forum Gdańsk najbliższa sobota (24 marca) będzie ostatnim dniem prac związanych ze zmianami w sygnalizacji świetlnej. Dziś sygnalizacja na Węźle Hucisko oraz na tzw. "nawrotce" przy ul. Bogusławskiego pracuje na jednym sterowniku. Po zmianie każda lokalizacja będzie posiadała niezależny sterownik.

Skrzyżowanie ulic Wały Jagiellońskie i Hucisko
Skrzyżowanie ulic Wały Jagiellońskie i Hucisko
źródło: BRG

Jak informuje wykonawca inwestycji czeka nas jeszcze ostatni etap prac przy sygnalizacji świetlnej.

- Po realizacji tych zmian pozostanie tylko uruchomienie wjazdów i sygnalizacji związanej z otwarciem Forum Gdańsk - mówi Wojciech Bróż z Doraco, firmy, która na zlecenie Forum Gdańsk wybudowała węzeł Śródmieście.

Ponadto przez kilka dni (24-31 marca) z ruchu będzie wyłączony pas przeznaczony do zawracania na ulicy Okopowej w rejonie skrzyżowania z ul. Bogusławskiego (okolice budynku gdańskiej delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego). Utrudnienia w tym rejonie nie powinny być uciążliwe z uwagi na małe natężenie ruchu kołowego w tym miejscu.

Ruchem w tym miejscu będzie sterować policja.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl