PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Uwaga panie i panowie, którzy chcą schudnąć. Ruszają nabory do projektu Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies!
Uwaga panie i panowie, którzy chcą schudnąć. Ruszają nabory do projektu Ekstra FAN i Ekstra FAN Ladies!
Cel - zredukowanie wagi ciała o 10 proc. przez trzy miesiące wspólnych ćwiczeń, wsparciu dietetyka i specjalistów od zdrowego stylu życia. To wszystko w ramach VII edycji Ekstra FAN i IV edycji Ekstra FAN Ladies. Rekrutacja ruszyła 1 sierpnia 2018 roku. Organizatorami projektu są Stadion Energa Gdańsk, ERGO ARENA oraz Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia.
Po cóż zrzucać kilogramy? Wiadomo - dla zdrowia. W Gdańsku można to zrobić w ramach specjalnej akcji, pod nadzorem fachowców
Po cóż zrzucać kilogramy? Wiadomo - dla zdrowia. W Gdańsku można to zrobić w ramach specjalnej akcji, pod nadzorem fachowców
Materiały prasowe Ekstra FAN

Rekrutacja ruszyła 1 sierpnia. Do projektu zakwalifikuje się 33 panów i 33 panie. Zgłoszenia są prowadzone poprzez stronę internetową www.EkstraFAN.pl.

Ekstra FAN to projekt sportowo-zdrowotny dla osób w wieku 35 - 60 lat, których wskaźnik masy ciała (BMI) wynosi minimum 28. Ale to nie jedyne kryterium - uczestnicy projektu muszą chcieć zmiany dotychczasowego stylu życia. Organizatorzy stawiają bowiem przed nimi wyzwanie, którym jest zredukowanie wagi ciała o 10 procent. Cały proces będzie odbywał się przy wsparciu dietetyków, fizjologów, lekarzy i specjalistów z zakresu żywienia. Na osiągnięcie celu uczestnicy będą mieli 12 tygodni. Treningi będą odbywały się dwa razy w tygodniu, poprowadzą je profesjonalni trenerzy z trójmiejskich klubów sportowych.

Mniej o 254 kilogramów i 400 metabolicznych lat

– Stadion Energa Gdańsk to miejsce, które kojarzy się bezpośrednio ze sportem, a co za tym idzie zdrowym stylem życia. Dlatego wśród licznych wydarzeń tego lata, nie mogło zabraknąć rekrutacji do bardzo wyczekiwanej letniej edycji Ekstra FAN - mówi Karolina Janik, rzecznik prasowy Stadionu Energa Gdańsk. - Ostatni projekt odniósł ogromny sukces. Większość uczestników projektu potwierdza, że zaczęli nowe życie w nowym ciele.

Podczas ostatniej edycji uczestnicy pozbyli się łącznie 254 kg, zgubili 291 cm w pasie i odmłodnieli o ponad 400 metabolicznych lat. O tym dlaczego warto zadbać o zdrowie przekonał się też pan Krzysztof.

- Zbyt duża waga przeszkadzała mi w czynnościach codziennych. Ważąc 106 kg miałem bardzo wysokie ciśnienie i nie uprawiałem aktywności fizycznej - mówi Krzysztof, uczestnik III edycji Ekstra FAN. - Wiedziałem, że nie mam innego wyjścia, niż udział w projekcie i rozpoczęcie ćwiczeń pod okiem specjalistów. Ostatecznie po trzech miesiącach walki schudłem 16 kg. Utrata wagi ciała polepszyła mój stan zdrowia, ciśnienie wróciło do normy, stałem się aktywny, szczęśliwy, radosny i poznałem fajną grupę trenerów.

Koniec z niezdrowymi nawykami 

Ekstra FUN to bezpłatny projekt zdrowotny, który daje szansę na wyeliminowanie niezdrowych nawyków i zmianę zachowań żywieniowych. Oprócz poprawy kondycji i spadku wagi, pomaga też obniżyć wiek metaboliczny i pozytywnie wpływa na ciśnienie tętnicze. Ekstra FAN mobilizuje do zrobienia czegoś dobrego dla siebie, zadbania o swoje zdrowie oraz poprawę samopoczucia. Po 12 tygodniach ćwiczeń u każdego z uczestników sprawdzona zostanie efektywność i trwałość zmian, a po upływie 12 miesięcy od rozpoczęcia projektu odbędą się ostatnie badania. Wszystko po to, aby móc wyciągnąć wnioski i pochwalić się sukcesami.

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl