Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

UWAGA - od soboty 1 kwietnia drożeją bilety SKM w Trójmieście

Od soboty 1 kwietnia 2017 r. obowiązywać będzie nowy cennik usług przewozowych SKM. Co to oznacza dla pasażerów? Generalnie będzie drożej - wzrosną zarówno ceny biletów jednorazowych, jak i okresowych - potanieją jedynie bilety miesięczne na trasie Gdańsk-Słupsk. Powodemj podwyżki cen usług SKM ma być planowany zakup nowych pociągów.

UWAGA - od soboty 1 kwietnia drożeją bilety SKM w Trójmieście
A
A
data publikacji: 30 marca 2017 r.

PKP SKM w Trójmieście sp. z o.o.

Za jednorazowy bilet normalny w jedną stronę na trasie do 6 km, który dotychczas kosztował 3 zł, od 1 kwietnia zapłacimy 3,20 zł. O tyle samo podrożeje bilet na trasie obejmującej od 7 do 12 km - tak więc cena będzie wynosiła już nie 4 zł, a 4,20 zł. To podwyżka wynosząca nieco ponad 6 proc.

Powodów do zadowolenia nie będą mieli także ci, którzy kupują bilety miesięczne lub kwartalne - w przypadku tych pierwszych trzeba będzie zapłacić średnio o 5,44 proc. więcej. Przykładowo, na bilet na przejazd tam i z powrotem na trasie Gdańsk Główny-Gdynia Główna zamiast 122 zł, po podwyżce trzeba będzie wydać 130 zł. Jak podpowiada SKM, alternatywą w tym przypadku może jednak bilet miesięczny trójmiejski uprawniający do przejazdów na dłuższym odcinku - między stacjami Gdańsk Śródmieście-Gdynia Cisowa, ale w tej samej cenie, co bilet miesięczny na krótszej trasie.

Korzystna zmiana ceny dotyczy natomiast tych pasażerów, którzy często podróżują na trasie Gdańsk-Słupsk. Oni zapłacą bowiem znacznie mniej: będzie to 285 zł - zamiast wcześniejszej ceny 408 zł.

To nie koniec zmian. Wraz z nowym cennikiem, SKM proponuje nową ofertę biletu trzydobowego oraz rozszerzenie obszaru obowiązywania biletu miejskiego na Gdańsk i Gdynię o trzy przystanki sopockie.

Jak tłumaczy dyrektor ds. marketingu i sprzedaży PKP SKM w Trójmieście Marcin Głuszek, zmiany związane są z przygotowywaniem przez SKM wniosku o dofinansowanie z funduszy unijnych zakupu dziesięciu nowych pociągów - bez pieniędzy z podwyżki cen biletów firmy nie stać na zgromadzenie niezbędnego w przypadku tej inwestycji finansowego wkładu własnego.

-
oprac. AO (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AO (0)
www.gdansk.pl