Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Uwaga łyżwiarze! Lodowisko miejskie będzie otwarte już od czwartku

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów jazdy na łyżwach. Nadszedł czas, by wyciągnąć je z piwnicy czy ze strychu, ponieważ już niebawem będzie można ich używać. Sezon jesienny w pełni i 2 listopada, punktualnie o godz. 14.30, pierwsi łyżwiarze pojawią się na lodowisku miejskim, które znajduje się - jak co roku - na Placu Zebrań Ludowych.

Uwaga łyżwiarze! Lodowisko miejskie będzie otwarte już od czwartku
A
A
data publikacji: 31 października 2017 r.
Na lodowisku miejskim pojeździmy od 2 listopada 2017 do 4 marca 2018
Na lodowisku miejskim pojeździmy od 2 listopada 2017 do 4 marca 2018
Mateusz Ochocki / KFP


Lodowisko miejskie umila gdańszczanom czas wolny od 2008 roku. Fanów jazdy na łyżwach w naszym mieście nie brakuje - w zeszłym roku ze ślizgawki na Placu Zebrań Ludowych skorzystało blisko 88,5 tys. ludzi.

- Gdy tylko biały balon pojawi się na Placu Zebrań Ludowych, odbieramy telefony z pytaniami, czy lodowisko jest już czynne – mówi Paulina Chełmińska ze Sceny Muzycznej Gdańskiego Archipelagu Kultury. - A to, niestety, nie jest takie proste. Tak naprawdę przygotowania do otwarcia lodowiska zaczynamy zawsze z końcem sierpnia. Musimy uporządkować teren po okresie letnim, czyli po wydarzeniach kulturalnych, które w tym okresie zawsze się tam odbywają. Tempo naszych prac zawsze zależy od pogody. Ludziom wydaje się, że nadmuchanie balonu to chwila. Jeśli warunki na dworze sprzyjają, ta chwila trwa jeden dzień, tyle zajmuje nadmuchanie czaszy pod warunkiem, że ani nie pada, ani nie wieje. Do tego dochodzi urządzenie całej, wewnętrznej infrastruktury. Marznięcie lodu też uwarunkowane jest pogodą. Ten proces trwa zazwyczaj około tygodnia.

Biały, nieco kosmiczny balon, będzie służył łyżwiarzom do 4 marca 2018 roku. Warto zapoznać się harmonogramem godzin otwarcia lodowiska i zaplanować aktywną rozrywkę. Pod „gdańskim balonem” organizowane są również cykliczne imprezy okolicznościowe m. in.: Mikołajki i Walentynki na Lodowisku. 

Poniżej prezentujemy film pokazujący, w jaki sposób powstaje lodowisko.

To także możesz uznać za ciekawe:

Lodowisko w maju? Ostatnie w Gdańsku właśnie topnieje. Jak to działa?

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora