PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Zmieniona organizacja ruchu na ul. Toruńskiej MAPKA

Uwaga kierowcy! Zmieniona organizacja ruchu na ul. Toruńskiej MAPKA
Od 15 października obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na ul. Toruńskiej. Zmiany mają związek z budową wiaduktu Biskupia Górka. Kierowcy przejeżdżający w tym miejscu powinni zachować ostrożność.
Budowa wiaduktu Biskupia Górka zakończ się za rok
Budowa wiaduktu Biskupia Górka zakończ się za rok
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


W rejonie budowy wiaduktu Biskupia Górka wprowadzone zostały nowe zmiany w organizacji ruchu. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska (DRMG), która prowadzi tę inwestycję w imieniu Miasta, apeluje więc do kierowców o cierpliwość i przede wszystkim o ostrożność.

Zgodnie z organizacją ruchu otwarty został zjazd z ul. Okopowej w ul. Toruńską od strony Pruszcza Gdańskiego. Wyjazd z ul. Toruńskiej będzie możliwy zarówno w kierunku Pruszcza Gdańskiego jak i centrum Gdańska.

Nowa organizacja ruchu na ul. Toruńskiej
Nowa organizacja ruchu na ul. Toruńskiej


DRMG przypomina jednocześnie, że ze zmianami w organizacji ruchu w pobliżu tej dużej inwestycji trzeba się liczyć cały czas podczas trwania prac budowlanych. Ich zakończenie zaplanowane jest na październik 2020 r. 
Zobacz relację wideo:


Budowa wiaduktu Biskupia Górka rozpoczęła się wiosną 2018 roku. Głównym Wykonawcą jest firma Budimex S.A., z którą podpisano umowę w marcu 2018 r. Koszt inwestycji to niemal 147 mln złotych. Aż 114 milionów złotych pochodzi z dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl