PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Uwaga kierowcy! Remont ważnego odcinka ul. Dmowskiego
Uwaga kierowcy! Remont ważnego odcinka ul. Dmowskiego
W poniedziałek, 5 listopada, w centrum Wrzeszcza rozpoczyna się remont ul. Dmowskiego na odcinku od al. Grunwaldzkiej do ul. Partyzantów. Prace potrwają miesiąc, trzeba liczyć się z utrudnieniami w ruchu.
Fragment ul. Dmowskiego, który będzie remontowany
Fragment ul. Dmowskiego, który będzie remontowany
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

To niedługi fragment ul. Dmowskiego, ale niezwykle ważny. Tędy podążają kierowcy, którzy udają się do Piecek ul.Jaśkowa Dolina. Odcinek znajduje się tuż przy budynku dawnej Restauracji Mc Donald's, w której teraz mieści się restauracja AÏOLI. Jeżdżą też tędy autobusy komunikacji miejskiej.  Zamiast asfaltu ułożone są tu betonowe płyty. To właśnie one będą likwidowane. Zastąpi je nawierzchnia bitumiczna. Dodatkowo zostanie wykonana nawierzchnia betonowa zatoki autobusowej i korekta krawężnika na skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej z ul. Dmowskiego. Powstanie otwarta zatoka autobusowa.


Prace remontowe prowadzone będą etapami, każdorazowo jezdnia w obszarze robót będzie zwężona do jednego pasa ruchu. W pierwszym etapie prac remontowana ma być prawa część jezdni ulicy Dmowskiego. Ruch odbywać się będzie wówczas jej lewą stroną. W etapie drugim prace zostaną przeniesione na lewą stronę jezdni. Remont rozpocznie się w poniedziałek ok. godz. 08.00. Pieniądze na modernizację pochodzą ze środków na bieżące utrzymanie dróg.

Podczas prac nastąpią tymczasowe zmiany organizacji ruchu:

- tymczasowo zwężona będzie jezdnia al. Grunwaldzkiej na której zostanie zamknięty pas do skrętu w prawo z al. Grunwaldzkiej w ul. Dmowskiego.

- ze względu na brak możliwość skrętu autobusu w prawo z al. Grunwaldzkiej w Dmowskiego linia 127 skierowana będzie objazdem przez Dworzec PKP Wrzeszcz i ul. Dmowskiego 

- czasowo przeniesiony zostanie istniejący przystanek autobusowy z ul. Dmowskiego na ul. Partyzantów, vis a vis CH Manhattan


Przewidywany termin zakończenia prac to 8 grudnia 2018 r.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl