PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Po awarii wodociągu zwężenie Traktu Świętego Wojciecha

Uwaga kierowcy! Po awarii wodociągu zwężenie Traktu Świętego Wojciecha
Utrudnienia na Trakcie Św. Wojciecha. W związku z rozszczelnieniem wodociągu i gwałtownym wylewem wody, który miał dziś miejsce na Oruni, służby techniczne oraz wykonawca wiaduktu Biskupia Górka dokonały wygrodzenia drogi.
Awaria wodociągu na Trakcie Św. Wojciecha
Awaria wodociągu na Trakcie Św. Wojciecha
zdj: Facebook/Pomorskie 998Do awarii wodociągu doszło w czwartek 9 stycznia ok. godz. 14.00 na wysokości stacji benzynowej BP. Trzeba było odciąć odpływ wody. Do usunięcia awarii przystąpiły służby Saur Neptun Gdańsk. Jezdnia była przejezdna, choć z powodu dużych ilości wody w tym miejscu utworzyły się korki.

Ok.15-tej udało się opanować sytuację. Woda z jezdni już została wypompowana. Ruch pojazdów odbywa się płynnie. Przedstawiciele SNG na miejscu wciąż badają przyczyny awarii. Jezdnia została zwężona na odcinku ok. 100 metrów na wysokości stacji BP w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

W piątek, 10 stycznia, w godzinach porannych rozpoczną się prace ziemne, które polegać będą na dotarciu do uszkodzonego wodociągu, jego naprawie, a następnie odtworzeniu fragmentu podmytej jezdni. O szacowanym terminie zakończenia prac służby poinformują w kolejnych komunikatach.

Uszkodzony dziś wodociąg to tzw. wodociąg przesyłowy o średnicy 500 mm. Wyłączenie jego fragmentu z eksploatacji nie spowodowało pozbawień w dostawach wody do okolicznych budynków mieszkalnych i przemysłowych.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl
oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl