PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku 22 lutego zamknięta część ul. Sandomierskiej

Uwaga kierowcy! Od poniedziałku 22 lutego zamknięta część ul. Sandomierskiej
Jak informuje Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna od 22 lutego (poniedziałek) zamknięty zostanie odcinek ul. Sandomierskiej w Gdańsku Oruni. Ma to związek z robotami drogowymi w tym miejscu. Zmiany zostaną wprowadzone jeżeli warunki atmosferyczne pozwolą na prowadzenie prac.
Na ul. Sandomierskiej GIWK prowadził prace związane z przebudową sieci wodociągowej
Od jesieni ubiegłego roku na ul. Sandomierskiej spółka GIWK przebudowywała sieć wodociągową
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Od poniedziałku, 22 lutego, kierowcy mogą spodziewać się zamknięcia odcinka ulicy Sandomierskiej. Od skrzyżowania z Traktem św. Wojciecha do przejazdu kolejowego będą prowadzone prace związane z odtworzeniem nawierzchni z kostki granitowej po zakończonych robotach wodociągowych. Sandomierska to dość ważna ulica w tej części miasta. Korzystają z niej często kierowcy poruszający się między Dolnym Miastem a Orunią.

Jako pierwszy zostanie zamknięty odcinek od Traktu Św. Wojciecha do pierwszego skrzyżowania. W drugiej kolejności, odcinek do przejazdu kolejowego.
W trakcie prowadzenia prac obowiązywać będą objazdy:

  • w stronę  ul. Równej poprzez Trakt św. Wojciecha – ul. Dworcową – ul. Smętną – ul. Równą do Sandomierskiej
  • w stronę ul. Trakt św. Wojciecha  poprzez ul. Równą  - Smętną - Dworcową

odcinek


Od października 2020 roku miejska spółka GIWK prowadzi w tym rejonie prace związane z przebudową sieci wodociągowej na odcinku od ul. Równej do Traktu Św. Wojciecha. Zakończenie wszystkich robót budowlanych planowane jest za około 1,5 miesiąca. Przewidywany  koszt robót 1 110 445,30 PLN netto.

Jak informuje GIWK zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone, jeśli warunki atmosferyczne pozwolą na prowadzenie prac.

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl