PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uwaga, gdańszczanie! Wybieramy nowy miejski mural!

Uwaga, gdańszczanie! Wybieramy nowy miejski mural!
Trzy projekty trafiły do finału konkursu na mural, który ma zająć ścianę budynku przy ulicy 3 Maja w Gdańsku. To, która praca zwycięży, zależy teraz od internautów. Głosowanie na stronie www.gdansk.pl potrwa do czwartku, 12 listopada 2015 r. Wybrany przez gdańszczan projekt ozdobi miejską przestrzeń jeszcze przed końcem roku.
Archiwum

Oddaj głos

Otwarty konkurs na projekt miejskiego muralu ogłosił Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Wpłynęło 25 prac. Organizatorom zależy na tym, by wielkoformatowa grafika, która pojawi się na ścianie budynku przy ulicy 3 Maja 16, nie tylko upiększała przestrzeń.

– Mural nie ma być przypadkowy. Miastu zależało, by nawiązywał do otoczenia, w którym powstanie. Budynek jest położony w pobliżu fortyfikacji miejskich, dworca PKS oraz dworca kolejowego, a także w niedalekiej odległości od historycznego Starego i Głównego Miasta. Malowidło powinno zatem wprowadzać mieszkańców i przyjezdnych w klimat tej części miasta – wyjaśnia zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. – Zaproponowaliśmy, by projekt nawiązywał do tradycji i historii Gdańska, w szczególności do zespołu fortyfikacji miejskich.

Prace spełniające oczekiwania organizatorów zostały w czwartek, 6 listopada, wyłonione do finałowego głosowania. Teraz pora na internautów. Mural, który do 12 listopada 2015 r. zdobędzie najwięcej głosów, powstanie na ścianie budynku do końca roku.

Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze
Agata Olszewskawww.gdansk.plagata.olszewska@gdansk.pl
Agata Olszewska - najnowsze