Prognoza pogody. W niedzielę nie zabraknie słońca. Będzie burza?

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenia dotyczące burz w weekend 25-27 maja. W nocy z piątku na sobotę w Gdańsku była ulewa z błyskawicami. Grzmiało też w sobotę, jednak burza przeszła bokiem. Synoptycy podobną pogodę dla Pomorza zapowiadają na niedzielę, 27 maja, ale gwałtowne zjawiska meteorologiczne najprawdopodobniej ominą Gdańsk.

Prognoza pogody. W niedzielę nie zabraknie słońca. Będzie burza?
A
A
data publikacji: 27 maja 2018 r.
Błyskawice nad miastem. Burzowa i niespokojna noc w Gdańsku
Błyskawice nad miastem. Burzowa i niespokojna noc w Gdańsku
zdj. Jerzy Pinkas/gdansk.pl

IMGW PIB prognozował w piątek 25 maja, do godz. 23, burze z opadami deszczu od 10 do 25 mm, lokalnie do 40 mm, z porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie miał wystąpić grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska oszacowano na 85 proc. Prognoza była trafna.

Kolejny komunikat IMGW zawierał ostrzeżenie przed burzami z porywami wiatru do 9 w skali Beauforta, a także intensywnymi opadami deszczu, a nawet gradu (lokalnie). 

W sobotę, w godzinach popołudniowych możliwe były w Gdańsku burze - i choć chmurzyło się, a nawet chwilowo zagrzmiało, to ostatecznie w mieście pod względem pogodowym było spokojnie. 

W niedzielę, 27 maja, burze mogą wystąpić na Pomorzu, ale nie są przewidywane dla Gdańska, gdzie pogoda powinna być słoneczna, szczególnie w godzinach popołudniowych. 

Na poniedzialek i wtorek przewidywana jest piękna słoneczna pogoda, przy temperaturze w ciągu dnia powyżej 25 st. C. 


Skąd się biorą gwałtowne burze. Zobacz rozmowę ze specjalistami:

oprac. KG (0)
www.gdansk.pl
oprac. KG (0)
www.gdansk.pl