Usługa społeczna na wysokim poziomie. Żłobki nagrodzone

“Bursztynek” i “Żagielek” oddane niedawno najmłodszym mieszkańcom Gdańska modułowe żłobki wygrały w kategorii usługi w plebiscycie i konkursie prowadzonym przez "Dziennik Bałtycki" - TOP Produkt Pomorskie 2016.

Usługa społeczna na wysokim poziomie. Żłobki nagrodzone
A
A
data publikacji: 04 maja 2016 r.

Rodzice i ich maluchy - szczęśliwi w nowych żłobkach
Rodzice i ich maluchy - szczęśliwi w nowych żłobkach
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

- To wielka radość dla nas - mówi Krystyna Konieczny, dyrektor Gdańskiego Zespołu Żłobków. - Rodzice naszych podopiecznych są żłobkami zachwyceni, dzieci bardzo dobrze się w nich czują, tym nam milej, że nie tylko my doceniamy nową jakość w opiece nad małymi dziećmi w Gdańsku. Szczególnie kapitalne jest dla nas, że wygraliśmy w kategorii usługi, czyli ta nasza “usługa społeczna” jest potrzebna i na wysokim poziomie.

Plebiscyt na pomorski TOP produkt organizowany jest od trzynastu lat. Nagradzane są w nim firmy i instytucje, których oferta na co dzień trafia do mieszkańców Pomorza oraz może być postrzegana i traktowana, jako wizytówka regionu.

Nagrodzone żłobki modułowe zostały otwarte w 2016 roku prawie “w ostatniej chwili”: 21 marca br. „Bursztynek” (ul. Wilanowska 16) i 15 kwietnia „Żagielek (ul. Olsztyńska 12).

Nowoczesne, jednokondygnacyjne żłobki dla 96 dzieci każdy (w tym niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki) wykonano w nowoczesnej, energooszczędnej i przyjaznej dla środowiska technologii. Budynki wykonano z gotowych paneli ściennych, stropowych i dachowych o wysokich parametrach izolacyjnych, dzięki czemu ich koszty utrzymania i eksploatacji są niskie.

Dzieci korzystają z bawialni, sypialni, szatni i przylegającego bezpośrednio do sal sanitariatu. Oprócz sal dla dzieci, w budynku znajdują się także pomieszczenia administracyjno-socjalne i techniczne.
 

Bursztynek został oddany do użytku 21 marca...
Bursztynek został oddany do użytku 21 marca...
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

... a Żagielek 15 kwietnia 2016 roku
... a Żagielek 15 kwietnia 2016 roku
DRMG

- Niektóre z naszych żłobków mieszczą się w pięknych willach - dodaje dyrektor Konieczna. - Mają tradycje, klimat i urok, ale zrobić tam łazienkę dla dzieci niepełnosprawnych, pokój z przewijakiem, żeby rodzic mógł w spokoju przewinąć dziecko, graniczy z cudem. Te nowe przedszkola są oczywiście świetnie dostosowane do potrzeb małego dziecka i jego rodzica.

W kapitule plebiscytu zasiadali: Mieczysław Struk - marszałek województwa pomorskiego, Maciej Dobrzyniecki - wiceprezes zarządu Business Centre Club, Tomasz Niski - prezes Polska Press Oddział w Gdańsku, Mariusz Szmidka - redaktor naczelny "Dziennika Bałtyckiego".

Czym “Bursztynek” i “Żagielek” zachwyciły kapitułę?

"Usługa świadczona w powstałych dwóch obiektach charakteryzuje się znacznym oddziaływaniem społecznym, odpowiada na zapotrzebowanie mieszkańców Gdańska z uwagi na skromną bazę tego typu obiektów przeznaczonych dla najmłodszych. Budynki wykonane są w technologii obniżającej koszty budowy i eksploatacji obiektu przy jednoczesnym wysokim standardzie. Dla innych miast mogą być dobrym przykładem rozwiązania problemu braku żłobków" - można przeczytać w uzasadnieniu kapituły.

W swojej kategorii żłobki wygrały z Autodrom PORD, usługi Memling Security, meble na wymiar Duet i oświetlenie tunelu pod Martwą Wisłą.


ZOBACZ FILM Z OTWARCIA ŻŁOBKA "BURSZTYNEK" 


ZOBACZ FILM Z OTWARCIA ŻŁOBKA "ŻAGIELEK"


Gdańsk prowadzi dwanaście żłobków zapewniając opiekę dla około tysiąca dzieci, to jednak ciągle za mało na potrzeby mieszkańców. Brakuje jeszcze około trzystu miejsc.
 

Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora