PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uniwersytet III Wieku w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Trwają zapisy

Uniwersytet III Wieku w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Trwają zapisy
Gdańska uczelnia medyczna otwiera swój Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zapisy już trwają, zajęcia ruszą w listopadzie. Jak łatwo się domyślić, tematyka wykładów skupiać się będzie wokół medycyny i zdrowia.
Seniorki i seniorzy chętnie poszerzają swoje horyzonty: tutaj laureaci Olimpiady Wiedzy `Senior obywatel`
Seniorki i seniorzy chętnie poszerzają swoje horyzonty: tutaj laureaci Olimpiady Wiedzy `Senior obywatel`
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

 

Uczelnia dla studentów - seniorów przy Uniwersytecie Gdańskim istnieje od 2004 roku i aż do 2019 r. pozostawała jedyną afiliowaną przy szkole wyższej w naszym mieście. Kilka tygodni temu otwarcie “Politechniki Wielu Pokoleń” ogłosiła Politechnika Gdańska, a teraz Gdański Uniwersytet Medyczny zaprasza seniorów rządnych wiedzy w swoje progi. 

Nowa uczelnia przyjmuje kandydatów z całego Pomorza, dając im okazję do zdobycia wiedzy, która pomoże im zdrowo i aktywnie cieszyć się „złotym wiekiem.”

- Tematyka zajęć zaplanowanych w ramach naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku została starannie wybrana przez zespół ekspertów pod kierunkiem prof. Jacka Bigdy, prorektora ds. rozwoju i organizacji kształcenia - mówi Anna Wojda, koordynatorka przedsięwzięcia. - Zespół, w skład którego weszli pracownicy akademiccy, jak również przedstawiciele instytucji samorządowych i organizacji pozarządowych działających w obszarze opieki senioralnej, zadbał nie tylko o wysoki poziom merytoryczny, ale i zróżnicowanie oferty.

Podczas wykładów słuchacze:

  • pogłębią swoją wiedzę na temat często diagnozowanych schorzeń wieku podeszłego, np. cukrzycy,
  • poznają zasady pierwszej pomocy,
  • dowiedzą się więcej na temat leczniczych właściwości roślin,
  • poznają sposoby, które pomogą im zadbać o zdrowy kręgosłup,
  • eksperci opowiedzą także o zasadach prawidłowego stosowania leków oraz tajnikach zdrowej diety.

Zajęcia prowadzone będą przez kadrę akademicką Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

 

Po raz pierwszy Gdański Uniwersytet Medyczny wychodzi z własną ofertą edukacyjną dla seniorów
Po raz pierwszy Gdański Uniwersytet Medyczny wychodzi z własną ofertą edukacyjną dla seniorów
GUMed

 

W programie przewidziano aktywności oparte na pracy w grupie oraz zajęcia artystyczne, które służyć mają aktywizacji i integracji studentów uczelni trzeciego wieku. Uczestników czeka również wspólna lekcja historii medycyny w Muzeum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy GUMed adresowana jest do mieszkańców województwa pomorskiego. Słuchaczem może zostać osoba, która ukończyła 60 rok życia. W ramach projektu zostaną zrealizowane trzy edycje zajęć, w których udział weźmie łącznie 90 osób. Uczestnicy nie ponoszą żadnych opłat związanych z uczestnictwem w zajęciach.

Aby dołączyć do Uniwersytetu Trzeciego Wieku GUMed, należy pobrać dokumenty ze strony internetowej, a następnie przesłać skan na adres u3w@gumed.edu.pl lub wydruk (listem poleconym) na adres: Magdalena Juszko, Gdański Uniwersytet Medyczny, ul. Skłodowskiej-Curie 3a, 80-210 Gdańsk.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 513 814 776 lub osobiście w biurze projektu przy ul. Dębinki 7 (pokój 10 09, I piętro).

Więcej informacji, w tym rozkład dat zajęć znaleźć można na wspomnianej stronie internetowej. 

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku z udziałem rektora prof. Marcina Gruchały, odbędzie 8 listopada 2019 r. o godz. 13 w budynku Atheneum Gedanense Novum GUMed przy al. Zwycięstwa 41-42.

 

Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2012-2020.

 

 

oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl