Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Ujeścisko. Lubisz grać w darta? Weź udział w otwartych mistrzostwach

Rada Dzielnicy Ujeścisko – Łostowice dba o to, by tutejszym mieszkańcom atrakcji w wolnym czasie nie brakowało. Dlatego też zaprasza 1 września, już po wakacyjnym leniuchowaniu, na otwarte mistrzostwa gry w darta, powszechnie nazywaną też grą w rzutki.

Ujeścisko. Lubisz grać w darta? Weź udział w otwartych mistrzostwach
A
A
data publikacji: 22 sierpnia 2018 r.
Lubisz grać w rzutki? Sprawdź swoje umiejętności!
Lubisz grać w rzutki? Sprawdź swoje umiejętności!
Fot. Wojciech Jakubowski/KFP

Będą to już III "Otwarte Mistrzostwa Karczmy Ujeścisko w Steel Darta". Udział w nich wziąć może każdy chętny. Mimo iż wydarzenie organizowane jest w prywatnym lokalu gastronomicznym, patronat nad nim po raz kolejny objęła Rada Dzielnicy.

- Jesteśmy współorganizatorem mistrzostw. Finansujemy nagrody dla zwycięzców. Natomiast o sprzęt, personel, w tym sędziów, i prawidłowy przebieg konkursu zadbają już przedstawiciele karczmy – zaznacza Piotr Lachowski, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Ujeścisko-Łostowice.

Co ważne, jest to impreza, w której mogą wziąć udział wyłącznie osoby dorosłe.

Udział w mistrzostwach jest odpłatny – kosztuje 30 zł. Turniej zaliczany będzie do rankingu Pucharu Polski POD. Zapisy prowadzone będą 1 września, w godz. 13.30-14.30. Mistrzostwa rozpoczną się o godz. 15, w "Karczmie Ujeścisko" przy ul. Łódzkiej. Jak podkreślają organizatorzy, formuła tego turnieju zależna będzie od liczby osób na starcie. O ile zgłosi się wystarczająca liczba chętnych, rozegrany zostanie oddzielny turniej pań i panów.

Mieszkańcy Łostowic i Ujeściska najwyraźniej... lubią ze sobą rywalizować, a na pewno lubią aktywność fizyczną. Dużym zainteresowaniem cieszą się bowiem organizowane w ciągu roku, także przez Radę Dzielnicy, zawody wędkarskie przy tutejszych zbiornikach retencyjnych, zawody biegowe czy zawody smoczych łodzi.

-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora