PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Uczniowie nagrali płytę z kolędami, z której dochód przekażą Centrum Pomocy Dzieciom

Uczniowie nagrali płytę z kolędami, z której dochód przekażą Centrum Pomocy Dzieciom
Tradycyjne polskie kolędy jak "Lulajże Jezuniu" i "Modły jodły" - bajka napisana przez dzieci i młodzież znalazły się na płycie „Fala dobra”, którą nagrali uczniowie ze szkół w Gdańsku i Pucku. Premiera teledysku promującego płytę w mikołajki, 6 grudnia. 

 

Faladobra2019dobra
Przy okazji nagrywania płyty charytatywnej "Fala dobra" tradycją jest także nagrywanie teledysku do jednej z kolęd, premiera klipu 6 grudnia na stronie Fala dobra
Mat. prasowe Pozytywne Inicjatywy

 

Kolędy, które znalazły się na płycie, nagrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Kaczkowskiego w Pucku, Pozytywnej Szkoły Podstawowej im. Arkadiusza Arama Rybickiego na gdańskich Kokoszkach i innych szkół i przedszkoli prowadzonych przez organizację Pozytywne Inicjatywy.

Płyta nagrana w ramach projektu “Fala dobra” zainicjowanego m.in. przez księdza Jana Kaczkowskiego trafi do każdego, kto przekaże datek do puszek znajdujących się w placówkach prowadzonych przez organizację Pozytywne Inicjatywy. Zebrane pieniądze wesprą podopiecznych Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 28 lat pomaga dzieciom, które doświadczyły przemocy lub wykorzystania. Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku to jedna z pięciu takich placówek w Polsce. Dzieci, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania, otrzymują tu specjalistyczną i kompleksową pomoc. Mogą bezpiecznie przejść procedury prawne i sądowe, skorzystać z pomocy psychologów doświadczonych w pracy z dziecięcą traumą oraz innych specjalistów.

Celem “Fali dobra”, projektu który ruszył w 2011 roku, jest niesienie pomocy innym przez dzieci i młodzież uczące się w placówkach prowadzonych przez Pozytywne Inicjatywy. Stąd co roku w okresie przed świętami Bożego Narodzenia, powstaje charytatywna płyta z nagraniami kolęd i bajek. Uczniowie do jej przygotowania zapraszają gości z różnych środowisk: kultury, sztuki, życia społecznego. 

W tym roku twórcy płyty zaprosili do jej nagrania wyjątkowych gości: rodziców ks. Jana Kaczkowskiego - Józefa i Helenę Kaczkowskich, Magdalenę Adamowicz posłankę do Parlamentu Europejskiego, prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu. Wszyscy oni czytają bajkę pt. Modły jodły. Kolędy razem z dziećmi profesjonalni artyści śpiewacy: prof. Leszek Skrla - śpiewak operowy, Katarzyna Chudzik-Azydło - śpiewaczka, Agata Dukalska - piosenkarka, oraz Marcelina Wachowiak - wokalistka. Płytę wydano w tysiącu egzemplarzy. 

 

Teledysk do kolędy "Gore gwiazda"

Tradycją jest również teledysk nagrywany do jednej z kolęd. Pod koniec listopada 2019 roku zrealizowano zdjęcia do tegorocznej edycji. W teledysku do kolędy "Gore gwiazda" widać reprezentacyjne miejsca Gdańska, m.in. fontannę Neptuna, ulicę Mariacką i kładkę na Ołowiankę.

Twórcy płyty premierę teledysku do otwierającego płytę utworu „Gore gwiazda” zapowiadają na stronie internetowej „Fali dobra” 6 grudnia, w mikołajki. 

 

Czytaj także: Fala dobra od śpiewających dzieci dla podopiecznych hospicjum ks. Kaczkowskiego

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl