PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Tysiące gości zobaczyły iluminacje i odwiedziły Jarmark Bożonarodzeniowy
Tysiące gości zobaczyły iluminacje i odwiedziły Jarmark Bożonarodzeniowy
Takich tłumów jak w ten weekend (8-10 grudnia) gdańskie Główne Miasto nie widziało od dawna. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym dosłownie trzeba było przeciskać się między stoiskami. Dzięki efektownym iluminacjom ulica Długa i Długi Targ do późnych godzin tętniły życiem, jakby to był środek letnich wakacji. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu, którego autorem jest Grzegorz Mehring.

Chętnie robiono sobie zdjęcia na bajecznie rozświetlonych gdańskich ulicach
Chętnie robiono sobie zdjęcia na bajecznie rozświetlonych gdańskich ulicach
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W sobotę i niedzielę wieczorem w Śródmieściu było tyle samochodów, jak w godzinach szczytu komunikacyjnego w dzień powszedni. Duża część aut miała numery rejestracyjne spoza Gdańska.

Tłumy spacerowiczów sunęły ul. Długą i Długim Targiem - aż do Stągiewnej - są to bowiem te ulice, na których znajdują się najefektowniejsze iluminacje. Chętnie robiono sobie zdjęcia w bajecznie rozświetlonych miejscach Głównego Miasta. 

Na tym "najeździe" skorzystały lokale gastronomiczne i usługowe oraz sklepy. W piątek, sobotę i niedzielę Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym odwiedziły dziesiątki tysięcy osób. Jedzono i pito (chętnie napoje "podwójnie rozgrzewające"). Swoją frajdę miały dzieci - za sprawą toru saneczkowego, na którym można jeździć bez względu na brak śniegu. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek sypnęło śniegiem, ale bez gwarancji że sanki warto wyciągnąć z piwnicy - na poniedziałek synoptycy przewidują dodatnią temperaturę.

oprac. RDwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl