Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tysiące gości zobaczyły iluminacje i odwiedziły Jarmark Bożonarodzeniowy

Takich tłumów jak w ten weekend (8-10 grudnia) gdańskie Główne Miasto nie widziało od dawna. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym dosłownie trzeba było przeciskać się między stoiskami. Dzięki efektownym iluminacjom ulica Długa i Długi Targ do późnych godzin tętniły życiem, jakby to był środek letnich wakacji. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu, którego autorem jest Grzegorz Mehring.

Tysiące gości zobaczyły iluminacje i odwiedziły Jarmark Bożonarodzeniowy
A
A
data publikacji: 11 grudnia 2017 r.

Chętnie robiono sobie zdjęcia na bajecznie rozświetlonych gdańskich ulicach
Chętnie robiono sobie zdjęcia na bajecznie rozświetlonych gdańskich ulicach
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

W sobotę i niedzielę wieczorem w Śródmieściu było tyle samochodów, jak w godzinach szczytu komunikacyjnego w dzień powszedni. Duża część aut miała numery rejestracyjne spoza Gdańska.

Tłumy spacerowiczów sunęły ul. Długą i Długim Targiem - aż do Stągiewnej - są to bowiem te ulice, na których znajdują się najefektowniejsze iluminacje. Chętnie robiono sobie zdjęcia w bajecznie rozświetlonych miejscach Głównego Miasta. 

Na tym "najeździe" skorzystały lokale gastronomiczne i usługowe oraz sklepy. W piątek, sobotę i niedzielę Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym odwiedziły dziesiątki tysięcy osób. Jedzono i pito (chętnie napoje "podwójnie rozgrzewające"). Swoją frajdę miały dzieci - za sprawą toru saneczkowego, na którym można jeździć bez względu na brak śniegu. 

W nocy z niedzieli na poniedziałek sypnęło śniegiem, ale bez gwarancji że sanki warto wyciągnąć z piwnicy - na poniedziałek synoptycy przewidują dodatnią temperaturę.

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl