PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tymon Tymański zagra Ciechowskiego w gdańskim Klubie Protokultura

Tymon Tymański zagra Ciechowskiego w gdańskim Klubie Protokultura
Na tym koncercie Tymon Tymański zaprezentuje utwory Grzegorza Ciechowskiego i legendarnej grupy Republika, ale też swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty. Koncert odbędzie się 17 maja w gdańskim Klubie Protokultura.
Nz. Tymon Tymański podczas koncertu z okazji Święta Miasta Gdańska na Targu Węglowym
Nz. Tymon Tymański podczas koncertu z okazji Święta Miasta Gdańska na Targu Węglowym
Dominik Paszliński

 

Jak zapowiadają organizatorzy koncertu TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie będzie to kolejny występ pod hasłem "tribute to", ale raczej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między artystami do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako "dziecko Republiki" jest też bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.

Tymon i jego zespół wzięli na warsztat piosenki Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Tymańskiego zainspirowała idea scenicznej polemiki z utworami Ciechowskiego i spółki, w której następuje tematyczna konfrontacja artystycznych wypowiedzi o polityce, życiowej filozofii, prywacie, Kosmosie i miłości.

 

dobryplakat

 

Koncert TYMAŃSKI/CIECHOWSKI

17 maja 2019 r., godz. 21.00, Klub Protokultura ul. Niterów 29B, Gdańsk

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl