Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Turystyka w Gdańsku - jaką ma przyszłość? Oglądaj nasz wideoczat

Turyści lubią nasze miasto - wskazują na to nie tylko na tłumy na Starym Mieście, ale i badania przeprowadzone przez Gdańską Organizację Turystyczną. Kim są odwiedzający nasze miasto? W jakim celu tu przyjeżdżają? Co im się podoba najbardziej, a czego im brakuje? Jaka jest przyszłość branży turystycznej w Gdańsku? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają eksperci podczas naszego cyklicznego programu „Wszystkie strony Miasta” - w czwartek 4 maja, o godz. 12.30.

Turystyka w Gdańsku - jaką ma przyszłość? Oglądaj nasz wideoczat
A
A
data publikacji: 02 maja 2017 r.

Ulica Długa w sezonie letnim przeżywa istne oblężenie. Czy tak będzie zawsze?
Ulica Długa w sezonie letnim przeżywa istne oblężenie. Czy tak będzie zawsze?
Fot. Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

Gdańska Organizacja Turystyczna we współpracy z Pomorskim Instytutem Naukowym im. Profesora Brunona Synaka sprawdziła, za co turyści lubią Gdańsk, a także skąd i dlaczego tu przyjeżdżają. Dane posłużyły do stworzenia infografiki, która zainteresuje wszystkich, którzy są powiązani zawodowo z branżą turystyczną, ale i zwykłych mieszkańców, których ciekawi, co gościom z innych miast Polski i z zagranicy w naszym mieście najbardziej się podoba.

O badaniach i infografice więcej przeczytasz tutaj: Coraz więcej turystów w Gdańsku. Wiemy, co ich do nas przyciąga.

Gośćmi programu „Wszystkie strony Miasta” będą: Łukasz Wysocki (prezes GOT), Sylwia Gadomska z Grupy Orbis (przewodnicząca Sekcji Turystyki, Hotelarstwa i Gastronomii Pracodawców Pomorza) oraz Stanisław Sikora (prezes Pomorskiego Oddziału PTTK).

Podczas programu widzowie będą mogli zadawać ekspertom pytania za pośrednictwem Facebooka i Twittera: #wszystkiestronymiasta.

Początek: czwartek 4 maja, godz. 12.30. Zapraszamy!

-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora