Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tunel pod ul. Okopową prawie gotowy. Zobacz, jak wygląda

Choć otwarte będzie późną wiosną 2018 roku, jest już prawie gotowe. Nowe przejście podziemne pod ulicą Okopową, ułatwi poruszanie się po mieście nie tylko pieszym, ale także rowerzystom. Przemarsz z Biskupiej Górki na ul. Toruńską zajmie nie więcej niż 5 minut. Odległość między Urzędem Marszałkowskim a Urzędem Miasta pieszy pokona w 10 minut. Tunel ozdobiła niezwykła ściana, czyli fragment XVII-wiecznego bastionu Kot, który został odkryty podczas prac budowlanych.

Tunel pod ul. Okopową prawie gotowy. Zobacz, jak wygląda
A
A
data publikacji: 15 grudnia 2017 r.

Idąc od strony ul. Armii Krajowej do tunelu dostaniemy się wchodząc na peron SKM Śródmieście. Po przejściu niewiele ponad 100 metrów dojdziemy do rozwidlenia. Idąc w prawo wyjdziemy na rogu ulic Okopowej i Toruńskiej, nieopodal Urzędu Marszałkowskiego. Idąc w lewo znajdziemy się w pobliżu Bramy Wyżynnej. Do tunelu dostaniemy się także od wschodniej strony ul. Okopowej. Prowadzą do niego nie tylko schody, ale także wjazd dla rowerzystów, który jest połączony ze ścieżką rowerową prowadzącą wzdłuż ulicy.

Na ścianie XVII-wiecznego Bastionu Kot, zostanie umieszczona pamiątkowa tablica informacyjna. Pozostałości bastionu odkryto podczas prac budowlanych prowadzonych w 2015.

Dzisiaj wejścia do przejścia podziemnego są jeszcze zastawione kratami. Tunel zostanie udostępniony pieszym i rowerzystom dopiero po oddaniu do użytku Forum Gdańsk. My jednak już teraz zapraszamy do obejrzenia tunelowych korytarzy.

-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora