Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tunel pod Martwą Wisłą - serwisy i naprawy. Czy są potrzebne? Wideoczat, oglądaj na żywo

W nocy z soboty na niedzielę (21-22 lipca) rozpoczęły się prace serwisowe i gwarancyjne w Tunelu pod Martwą Wisłą, które potrwają tydzień. Czy serwis i naprawy są wykonywane zbyt często? Czy w ogóle są potrzebne, skoro tunel ma niewiele ponad dwa lata? Na te i inne pytania odpowiemy we wtorek, 24 lipca, w programie na żywo. Początek o godz. 12.30.

Tunel pod Martwą Wisłą - serwisy i naprawy. Czy są potrzebne? Wideoczat, oglądaj na żywo
A
A
data publikacji: 23 lipca 2018 r.
W nocy z 25/26 marca 2017 roku tunel został zamknięty. W tym czasie był m.in. serwisowany i myty
W nocy z 25/26 marca 2017 roku tunel został zamknięty. W tym czasie był m.in. serwisowany i myty
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Tunel pod Martwą Wisłą służy gdańszczanom już ponad dwa lata. W tym czasie dwa razy w miesiącu był zamykany w godzinach nocnych, kiedy przeprowadzono m.in. serwis wszystkich urządzeń. Od 21 do 28 lipca, czyli od soboty do soboty, w tunelu przeprowadzane są prace serwisowe i gwarancyjne.

Prace odbywają się nocą, w ciągu dnia tunel jest przejezdny. Na pierwszą noc - z soboty na niedzielę, 21/22 lipca - tunel zamknięty był w całości, w kolejnych niedostępna dla ruchu jest jedna rura: w godzinach 21.00-6.00 zamykana jest rura T1 w kierunku Letnicy. 


Niektórzy zastanawiają się nad zasadnością tak częstego zamykania Tunelu pod Martwą Wisłą. 


Czy serwis i prace gwarancyjne Tunelu pod Martwą Wisłą są wykonywane zbyt często? Czy naprawy są w ogóle potrzebne, skoro tunel ma dopiero niewiele ponad dwa lata? Jakie prace konkretnie są wykonywane? Czy tunel - jeśli już musi - nie mógłby być zamykany rzadziej i na krócej? 

O Tunelu pod Martwą Wisłą, o niezbędnych pracach serwisowych, naprawczych i gwarancyjnych, o jego funkcjonowaniu, bezpieczeństwie i nieodpowiedzialności kierowców porozmawiamy we wtorek, 24 lipca, podczas programu "Wszystkie strony miasta".

Gościem redaktora Romana Daszczyńskiego będzie Michał Adamkiewicz, kierownik działu utrzymania Tunelu pod Martwą Wisłą. 

Początek na żywo o godz. 12.30. ZAPRASZAMY.


CZYTAJ TAKŻE:

Tunel pod Martwą Wisłą częściowo zamykany w nocy. Będą objazdy

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl