Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Tunel pod Martwą Wisłą. Rok po otwarciu. Zapraszamy na wideoczat

W naszym wideoczacie "Wszystkie strony Miasta" porozmawiamy o tym pionierskim przedsięwzięciu inżynierskim, ale też o tym, jak tunel funkcjonuje obecnie i jak zmienił krajobraz transportowy Gdańska. Zaproszenie przyjęli Ryszard Trykosko, były prezes spółki GIK a także dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Mieczysław Kotłowski i Michał Adamkiewicz, kierownik działu utrzymania tunelu GZDiZ. Początek programu, czwartek 20 kwietnia o godz. 12.30.

Tunel pod Martwą Wisłą. Rok po otwarciu. Zapraszamy na wideoczat
A
A
data publikacji: 19 kwietnia 2017 r.

Otwarcie Tunelu pod Martwą Wisłą
Otwarcie Tunelu pod Martwą Wisłą
zdj. Krzysztof Mystkowski/KFP

Budowa tunelu była ogromnym wyzwaniem. Nigdy wcześniej w Polsce tego rodzaju obiekt nie był budowany. Tak na prawdę to dwie nitki drogi, która połączyła dwa brzegi Martwej Wisły i zmieniła szlaki transportowe w Gdańsku. Tunel ma długość 1,4 km, w najgłebszym miejscu biegnie 35 m pod lustrem wody. Tunel nosi imię abp.Tadeusza Gocłowskigo i jest częścią Trasy Sucharskiego. Mija rok od jego otwarcia, czas na pierwsze podsumowania.

Jakie Państwo macie refleksje po roku działania tunelu? Zapraszamy do zadawania pytań za pośrednictwem Fb lub Twittera #wszystkiestronymiasta

Zobacz jakie atrakcje przygotowano z okazji rocznicy otwarcia Tunelu po Martwą Wisłą