PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tunel pod Martwą Wisłą - kierowco unikaj tej trasy w weekendową noc

Tunel pod Martwą Wisłą - kierowco unikaj tej trasy w weekendową noc
Wspaniała wiosenna pogoda sprzyja spacerom na świeżym powietrzu, jeździe na rowerze oraz... sprzątaniu miasta. Pracownicy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni od kilku tygodni myją i odkurzają jezdnie, znaki drogowe, lampy, sygnalizatory świetlne i ekrany akustyczne. Teraz przyszedł czas na tunel, który przebiega pod dnem Martwej Wisły.

W nocy z soboty na niedzielę zaplanowano gruntowne mycie tunelu pod Martwą Wisłą

Mycie obiektu rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę (25/26.03, o godz. 22), podczas standardowego cotygodniowego zamknięcia tunelu. Ekipy zmywać będą ściany (do wysokości 3,2 metra), a następnie wyposażenie tunelu i chodniki. Wszystko będzie w pełni ekologiczne, bowiem zmywanie odbędzie się bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych.

- Czeka go gruntowne mycie – podkreśla Mieczysław Kotłowski, dyrektor zarządzającego tunelem Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Zmyjemy dokładnie ściany, odkurzymy i umyjemy jezdnie, wymyjemy chodniki, przejścia ewakuacyjne oraz sprzęt ratunkowy stojący bezpośrednio przy jezdniach. Przed nami potężne zadanie: do umycia jest powierzchnia wielkości ponad dwóch boisk piłkarskich! To będzie pierwsze mycie tunelu w jego historii, dlatego wszystkiego będziemy się uczyć i niejako testować przyjęte rozwiązania– dodaje.

- Sprawdzimy, jak szybko będą postępować prace. Jeśli nie uda się nam umyć obydwu nitek tunelu podczas najbliższego weekendu, to prace będą kontynuowane w kolejny lub nawet kolejne weekendy – zapowiada dyrektor Kotłowski.

W nocy z niedzieli na poniedziałek (26/27.03) do tunelu wjedzie pojazd odkurzający i myjący jezdnię. Do przeprowadzenia tych prac nie będzie już potrzebne zamknięcie całego tunelu. Sprzątanie jezdni odbywać się będzie każdorazowo przy zamkniętym tylko jednym pasie każdej jezdni tunelu.Katarzyna KaczmarekUrząd Miejski w GdańskuGdański Zarząd Dróg i Zieleni
Katarzyna Kaczmarek - najnowsze
Katarzyna KaczmarekUrząd Miejski w GdańskuGdański Zarząd Dróg i Zieleni
Katarzyna Kaczmarek - najnowsze