PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Tunel pod Forum Gdańsk na ul. Nowe Podwale Grodzkie zamknięty do odwołania

Tunel pod Forum Gdańsk na ul. Nowe Podwale Grodzkie zamknięty do odwołania
W poniedziałek, 12 sierpnia, w tunelu pod Forum Gdańsk na ul. Nowe Podwale Grodzkie zapalił się samochód. W wyniku pożaru i zadymienia ewakuowano około 2.5 tysiąca klientów i pracowników centrum. Forum Gdańsk funkcjonuje normalnie, ale ruch dla pojazdów w tunelu został zamknięty do odwołania.
Tunel pod Forum Gdańsk jest zamknięty do odwołania
Tunel pod Forum Gdańsk jest zamknięty do odwołania
fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl

 

Do pożaru samochodu doszło w poniedziałek, 12 sierpnia, około godz. 17.30. W akcji gaśniczej brało udział 8 jednostek straży pożarnej. Z Forum Gdańsk ewakuowano około 2,5 tysiąca osób. Nikomu nic się nie stało. 

Około godz. 18.40 centrum ponownie zostało otwarte, zamknięty do odwołania jest natomiast tunel pod Forum Gdańsk. 

Oświadczenie Forum Gdańsk

W poniedziałek, 12 sierpnia (po południu) zapalił się samochód znajdujący się w tunelu pod Forum Gdańsk. Dym wydobywający się z płonącego samochodu uruchomił systemy przeciwpożarowe. Na miejsce natychmiast przybyła Straż Pożarna, która podjęła środki bezpieczeństwa. Zamknięto wjazd dla samochodów oraz ewakuowano osoby przebywające w Forum Gdańsk. Nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Pożar został ugaszony, a pojazd został usunięty. O godzinie 18:40 centrum zostało otwarte dla klientów. Ruch dla pojazdów został zamknięty do odwołania.

Monika Ostrowska
Rzecznik prasowy Forum Gdańsk

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl