PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Tunel pod Forum Gdańsk jeszcze zamknięty. Trwają prace naprawcze i testy systemu ppoż.

Tunel pod Forum Gdańsk jeszcze zamknięty. Trwają prace naprawcze i testy systemu ppoż.
Miesiąc temu - 12 sierpnia - w tunelu pod Forum Gdańsk na ul. Nowe Podwale Grodzkie zapalił się samochód. Nikomu nic się nie stało, ale ruch dla pojazdów w tunelu został zamknięty do odwołania. Na razie nie wiadomo kiedy zostanie otwarty: prowadzone są prace mające na celu przywrócenie tunelu do stanu sprzed zdarzenia.
Tunel pod Forum Gdańsk jest nadal zamknięty
Tunel pod Forum Gdańsk jest nadal zamknięty
fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl

 

Do pożaru samochodu doszło w poniedziałek, 12 sierpnia, około godz. 17.30. W akcji gaśniczej brało udział 8 jednostek straży pożarnej. W wyniku pożaru i zadymienia ewakuowano około 2.5 tysiąca klientów i pracowników centrum. Nikomu nic się nie stało.

Forum Gdańsk po około 1,5 godzinie od zdarzenia ponownie zostało otwarte, ale ruch dla pojazdów w tunelu na ul. Nowe Podwale Grodzkie został zamknięty do odwołania.


Do kiedy tunel pod centrum będzie zamknięty? Otrzymaliśmy pisemne oświadczenie w tej sprawie. Jego treść poniżej:

Oświadczenie prasowe Forum Gdańsk

W wyniku pożaru samochodu osobowego, który zapalił się w tunelu pod Forum Gdańsk w poniedziałek, 12 sierpnia odnotowano zniszczenia w instalacjach technicznych. Zgodnie z zaleceniami Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku prowadzone są prace mające na celu przywrócenie tunelu do stanu sprzed zdarzenia. Testowany jest również system zabezpieczeń przeciwpożarowych, składający się z instalacji współdziałających na rzecz bezpieczeństwa użytkowników. Tunel pozostaje zamknięty do odwołania. O jego otwarciu poinformujemy odrębnym komunikatem prasowym.

Monika Ostrowska
Biuro Prasowe Forum Gdańsk

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl