Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trzy dni rywalizacji: Żeglarski Puchar Trójmiasta. Zapisz już dziś jacht i załogę

Tradycyjnie, w ostatni weekend maja, żeglarze będą mieli okazję aktywnie rozpocząć sezon w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. Tegoroczna edycja zostanie zainaugurowana 25 maja, w piątek, w Gdyni. Dzień później zawodnicy będą rywalizowali na trasie Gdynia - Sopot. Zakończenie w niedzielę, 27 maja, w Gdańsku.

Trzy dni rywalizacji: Żeglarski Puchar Trójmiasta. Zapisz już dziś jacht i załogę
A
A
data publikacji: 06 marca 2018 r.

Podczas regat bywa tłoczno na wodzie
Podczas regat bywa tłoczno na wodzie
fot. Biuro Prasowe

Żeglarski Puchar Trójmiasta to trzydniowe regaty rozgrywane na wodach Zatoki Gdańskiej dla załóg jachtów morskich i kabinowych. Po raz szósty wspólnie gospodarzami są Gdynia, Sopot i Gdańsk. 

- Corocznie obserwujemy wzrost profesjonalizmu załóg i przygotowania do sezonu. Cieszy nas też, że armatorzy wyrabiają certyfikaty klasowe ORC. Żeglarski Puchar Trójmiasta to idealna okazja do sprawdzenia zespołu i jachtu przed letnimi wyzwaniami. W tym roku przez dwa dni przed pierwszym startem będzie pracowała komisja techniczna sprawdzająca wszelkie pomiary klasowe - zapowiada Bogusław Witkowski, Prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. - Sporo się nauczyliśmy w trakcie ubiegłorocznych mistrzostw Europy ORC w Gdańsku i teraz nie pozostaje nam nic innego, jak tylko naśladować najlepszych. To jedyny sposób na dogonienie europejskiej i światowej czołówki.

Organizatorzy spodziewają się na starcie około 80 jachtów i 500 zawodników. Już można zgłaszać jachty i załogi do startu w regatach. 

Trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz spełnić kilka regulaminowych warunków, m.in. przedstawienie:

  • w terminie zgłoszeń (wskazanym w ZAWIADOMIENIU O REGATACH) dokumentu poświadczającego posiadanie polisy OC o minimalnej wartości 100 000 EUR, ważne przez cały okres trwania regat
  • ważnej polisy OC
  • dowodu wpłaty wpisowego (wpłaty można dokonać również w biurze regat)
  • świadectwa pomiarowego jachtu (w klasyfikacji ORC) oraz ważnego współczynnika KWR (dotyczy jachtów w klasyfikacji KWR) w biurze regat w terminie wskazanym w ZAWIADOMIENIU O REGATACH


Do ubiegłorocznej edycji Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta zgłosiło się 76 załóg. 

- To był weekend pełen wrażeń, pokonywania barier - przypomina Magdalena Słomińska, która brtała udział w regatach.

Impreza organizowana jest przez Pomorski Związek Żeglarski z inicjatywy mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza i angażuje Gdański Ośrodek Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz Gdyńskie Centrum Sportu. Obługą wydarzenie zajmuje się załoga Premium Yachting.

Honorowy Patronat nad Żeglrskim Pucharem Trójmiasta objął Polski Związek Żeglarski.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl