Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trzej „policjanci”, jeden przy drugim, leżą na Szafarni

Progi zwalniające - przez niektórych nazywane „policjantami” - to niewielkie wzniesienia zamontowane najczęściej na osiedlowych uliczkach. Mają być głosem rozsądku dla kierowców, lubiących mocniej nacisnąć pedał gazu. Ten na ulicy Szafarnia niekoniecznie jest bezpieczny.

Trzej „policjanci”, jeden przy drugim, leżą na Szafarni
A
A
data publikacji: 13 listopada 2015 r.
Potrójny ''policjant'' strzeże przejazdu przez Szafarnię
Potrójny ''policjant'' strzeże przejazdu przez Szafarnię
Łukasz Hamadyk

Ulica Szafarnia przebiega wzdłuż Nowej Motławy, obok Mariny Gdańskiej, niedaleko znajdują się Hotel Gdańsk i Filharmonia Bałtycka. To tędy zmierzają samochody na wyspę Ołowiankę, przy niej wybudowano luksusowe apartamenty.

Na wybrukowanej drodze zamiast pojedynczego „policjanta” - jak jest zazwyczaj – jest aż trzech, ułożonych tuż obok siebie. Przejazd przez te progi osobowym autem, nawet z minimalną prędkością, grozi uszkodzeniem pojazdu. Dlatego kierowcy omijają to miejsce szerokim łukiem. Sprawą postanowił się zająć jeden z gdańskich radnych.

- Słyszałem o tym miejscu wiele razy - wyjaśnia Łukasz Hamadyk. - Postanowiłem się tam wybrać i na własne oczy zobaczyć w czym rzecz. Nagrałem film, z którego wynika, że nawet policja i samochody terenowe omijają te progi w obawie, że uszkodzą swoje auta.

Radny napisał interpelację w tej sprawie, która teraz czeka na rozpatrzenie przez prezydenta Pawła Adamowicza. Poniżej fragment dokumentu:

(…) Okoliczni taksówkarze twierdzą, że podejmowali interwencje, ale one nic nie dały, twierdzą, że są one nielegalne, a brak reakcji wynika z wysoko postawionego sąsiedztwa, które w ten sposób chciało pozbyć się normalnego ruchu kołowego pod oknami apartamentów. (...)

Sprawa zostanie zbadana przez Wydział Inżynierii Ruchu w Zarządzie Dróg i Zieleni w Gdańsku.


Obejrzyj film radnego na youtube:

Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora