PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trzech na jednego, czyli żużlowcy Zdunek Wybrzeże jadą z liderem. Pogoda ma być idealna

Trzech na jednego, czyli żużlowcy Zdunek Wybrzeże jadą z liderem. Pogoda ma być idealna
W Nice 1. Liga Żużlowa większość zespołów ma za sobą siedem objechanych meczów. W czołowej dziesiątce najlepiej punktujących jest trzech z ROW-a Rybnik, jeden ze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Oba zespoły spotkają się w niedzielę, 9 czerwca, na stadionie przy ul. Zawodników. Początek zawodów o godz. 14.30.
Na zdjęciu żużlowcy Zdunek Wybrzeże i Arged Malesy Ostrovia Ostrów Wlkp. wyjeżdżają do kolejnego biegu
Na zdjęciu żużlowcy Zdunek Wybrzeże i Arged Malesy Ostrovia Ostrów Wlkp. wyjeżdżają do kolejnego biegu
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Liderem najskuteczniejszych w tegorocznym sezonie Nice 1. Ligi Żużlowej jest Adrian Gała z Car Gwartnt Start Gniezno, który startował dotąd w pięciu spotkaniach. Jego średnia biegowa wynosi 2,280 punktu (średnia na mecz 10,20). 

W dziesiątce jest trzech żużlowców ROW Rybnik oraz jeden Zdunek Wybrzeże: 

3. Troy Batchelor (ROW) - 7 meczów, średnia biegowa 2,265 (średnia na mecz 10,57)
5. Kacper Woryna (ROW) - 7 meczów, meczów, średnia biegowa 2,242 (średnia na mecz 10,14)
6. Mateusz Szczepaniak - 7 meczów, średnia biegowa 2,229 (średnia na mecz 9,29)
8. Jacob Thorssell - 4 mecze, średnia biegowa 2,177 (średnia na mecz 8,25)

ROW Rybnik to najbliższy rywal Zdunek Wybrzeże Gdańsk. ROW jest liderem (7 meczów 11 punktów, bilans małych punktów +84), Zdunek Wybrzeże zajmuje czwarte miejsce (7 meczów, 7 punktów, bilans -16). W maju gdańszczanie przegrali w Rybniku 38:52. 

W niedzielę, 9 czerwca, będzie okazja do rewanżu. Początek spotkania na stadionie przy ul. Zawodników o godz. 14:30. 

Przed tygodniem - w sobotę, 1 czerwca - żużlowcy Zdunek Wybrzeże pokonali u siebie Orła Łódź 31:17. Ze względu na obfite opady deszczu, mecz przerwano po rozegraniu regulaminowych ośmiu biegów. Gdańszczanie przeciwko ROW pojadą w takim samym składzie, co z Orłem. 

Awizowane składy:

PGG ROW Rybnik
1. Troy Batchelor
2. Sergei Logachev
3. Mateusz Szczepaniak
4. Linus Sundstroem
5. Kacper Woryna
6. Robert Chmiel
7.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
9. Mikkel Bech
10. Kim Nilsson
11. Krystian Pieszczek
12. Kacper Gomólski
13. Jacob Thorssell
14. Karol Żupiński

 Wszyscy zawodnicy spisali się w sobotę dobrze i nie dali mi powodu do dokonywania zmian - wyjaśnia mówi trener Mirosław Berliński.

Nie wiadomo, czy w Gdańsku pojedzie Thorsell. Szwed w sobotę, 8 czerwca, ma w planach udział w kwalifikacjach do cyklu Grand Prix w Glasgow. Prognoza pogody nie jest jednak najlepsza - gdyby ze względu na deszcz zawody w Szkocji się nie odbyły, to zostaną przeniesione na niedzielę, 9 czerwca. Wówczas w Gdańsku szwedzkiego żużlowca zastąpiłby ktoś z trójki: Adrian Cyfer, Joel Kling lub Jonas Seifert-Salk.

- Sprawdzamy systematycznie prognozy pogody w Glasgow i liczymy na to, że uda się tam rozegrać zawody. Na Wyspach deszcz to dość częste zjawisko i lokalni organizatorzy potrafią przygotować tor w odpowiedni sposób. Dlatego zakładamy, że Jacob będzie z nami i pomoże nam walczyć o wygraną - mówi trener Berliński.

A jaka prognoza pogody jest dla Gdańska w niedzielę, 9 czerwca? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w czasie rozgrywania zawodów przewiduje słońce z możliwym małym zachmurzeniem, około 23 st. C, wiatr około 3m/s.   

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl