Tryton pełny po brzegi. Po Kainosie, Intel - będą nowe miejsca pracy

Intel, gigant informatyczny, wynajął 10 tysięcy metrów kw. w biurowcu Tryton, znajdującym się vis a vis Europejskiego Centrum Solidarności. To kolejne miejsce po biurowcach przy ul. Słowackiego, które firma zajmuje w Gdańsku.

Tryton pełny po brzegi. Po Kainosie, Intel - będą nowe miejsca pracy
A
A
data publikacji: 12 listopada 2016 r.

Budynek Trytona w centrum Gdańska, w pobliżu ECS
Budynek Trytona w centrum Gdańska, w pobliżu ECS
Jerzy Pinkas/ Gdansk.pl

Jak podał portal trojmiasto.pl Intel planuje stworzyć w Gdańsku jeden ze swoich największych, jeśli nie największy ośrodek w Europie. Gdańsk, gdzie obecność Intela już jest duża, ma przejąć część dotychczasowych zadań centrum w Monachium. Zdecydowano też, że gdańskie centrum przejmie obowiązki rosyjskiego Intela. Chodzi głównie o miejsca pracy dla specjalistów ICT [ information and communication technologies - red.]

Intel specjalizuje się w produkcji procesorów i rozwiązań informatycznych. W Gdańsku zatrudnia już 2 tysiące pracowników, głównie w dziedzinie IT. Gdańskie Centrum Badawczo-Rozwojowe Intela to największe z 24 laboratoriów, jakie firma ma w Europie. Zespół ok. 400 inżynierów pracuje nad projektowaniem, implementacją i walidacją sterowników grafiki trójwymiarowej dla układów graficznych. Ponad 600-osobowy zespół zajmuje się technologiami serwerowymi. Ponad 200-osobowa grupa inżynierów zajmuje się technologiami związanymi z dźwiękiem, a 50-osobowy zespół pracuje nad rozwiązaniami dla superkomputerów. 

Do tej pory w Gdańsku firma korzystała z budynków przy ul. Słowackiego, w pobliżu lotniska im. Lecha Wałęsy. Intel dysponuje tam pięcioma biurowcami. To 27 tysięcy metrów kwadratowych. 

Rozrastanie się gdańskiej filii Intela to oczywiście dobra wiadomość dla właściciela budynku Tryton. Powierzchnie biurowe wynajmują w nim już irlandzka firma informatyczna Kainos oraz szwedzka Ciklum. Triton dysponuje 22 tysiącami metrów kw. powierzchni. Teraz 10 tys z nich wynajmie Intel.

Wkrótce w gdańskim Intelu, poza specjalistami IT, mają też znaleźć zatrudnienie kolejni specjaliści HR [human resources] oraz dodatkowe zespoły wsparcia pracowników i wsparcia biznesu. Oznacza to, że ludzie pracujący w Gdańsku będą obsługiwać oddziały Intela w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl