Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Trwają testy fontanny na zbiorniku retencyjnym Srebrniki [FILM i ZDJĘCIA]

Trwa trzydniowa próba techniczna działania fontanny zamontowanej na zbiorniku retencyjnym Srebrniki przy Trasie Słowackiego. Sprawdzana jest prawidłowość montażu, stabilność i niezawodność funkcjonowania urządzenia. Od pomyślności próby zależy odbiór końcowy fontanny i jej funkcjonowanie w czasie wakacji.

Trwają testy fontanny na zbiorniku retencyjnym Srebrniki [FILM i ZDJĘCIA]
A
A
data publikacji: 05 lipca 2017 r.

Fot. Gdańskie Wody

W ramach czynności odbiorowych fontanny na Zbiorniku Srebrniki w Gdańsku przeprowadzony w poniedziałek, 3 lipca, został rozruch technologiczny i rozpoczęła się 72 godzinna próba techniczna. Sprawdzeniu podlegają w szczególności: obraz wodny, stabilność pracy fontanny, poprawność oświetlenia i pobór prądu.

- Próba prowadzona jest pod nadzorem pracowników spółki Gdańskie Wody, która administruje większością gdańskich fontann - tłumaczy Agnieszka Kowalkiewicz, rzecznik spółki Gdańskie Wody. 

Obraz wodny powinien mieć wysokość od 15 do 16 metrów, a jego średnica osiągać 30-32 metry. Fontanna ma być oświetlona białym światłem przez co najmniej 4 wodoodporne lampy. Warunkiem dokonania odbioru końcowego jest pozytywny wynik próby technicznej. Próbę przeprowadza wykonawca- Watersystem sp. z.o.o. 

- Jak na razie wszystko przebiega bardzo dobrze i sprawnie. Jeśli wszystko będzie działać także trzeciego dnia testów (środa, 5 lipca - przyp. red.), to fontannę tak funkcjonującą pozostawimy do końca września - mówi Kowalkiewicz. - Fontanna będzie funkcjonować w godzinach 10.00 do 22.00. Tylko do 22.00, by nie zakłócać ciszy nocnej. 

ZOBACZ FILM Z PRÓB FONTANNY



ZOBACZ ZDJĘCIA (WTOREK, 4 LIPCA)

fot. Gdańskie Wody

fot. Gdańskie Wody

fot. Gdańskie Wody

fot. Gdańskie Wody



-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl