PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trwa remont Traktu Konnego. Prace potrwają do końca sierpnia

Trwa remont Traktu Konnego. Prace potrwają do końca sierpnia
Na odcinku około 200 metrów trwa remont jednej z najbardziej eksploatowanych w Gdańsku jezdni. Obecnie robotnicy układają nowych chodnik i modernizują pobliską zatokę autobusową. Z utrudnieniami w ruchu kierowcy muszą się liczyć do końca sierpnia br.
Na Trakcie Konnym obecnie układany jest nowy chodnik
Na Trakcie Konnym obecnie układany jest nowy chodnik
Fot. DRMG

 

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruję tę inwestycję, trwają obecnie prace przy układaniu nawierzchni nowego chodnika z kostki betonowej, a także przy układaniu krawężników i podbudowy chodnika. Przebudowywana jest również zatoka przystankowa na wysokości Uniwersystetu Medycznego.

Pod koniec kwietnia rozebrano starą nawierzchnię Traktu Konnego oraz chodników, a pobliska zieleń została zabezpieczona przed ewentualnymi uszkodzeniami w czasie robót modernizacyjnych.

Zgodnie z umową nawierzchnia Traktu Konnego jest zmodernizowana na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego (ok. 200 m przed skrzyżowaniem z ul. 3 Maja). Oprócz nawierzchni jezdni, wykonawca remontuje także chodnik po stronie Placu Zebrań Ludowych. Będzie on wykonany z kostki kamiennej i brukowej.

Realizacja inwestycji powinna zakończyć się pod koniec sierpnia 2019 r.

Od 23 kwietnia wyłączony z ruchu jest prawy pas Traktu Konnego, na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego.

Zawężenie ruchu na Trakcie Konnym utrzyma się co najmniej do końca czerwca. W związku z wprowadzeniem tymczasowej organizacji ruchu, kierowcy nie mogą skręcać z Traktu Konnego w ul. Chodowieckiego, Tuwima i Śniadeckich.

Projekt koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Inwestycja jest częścią programu „Modernizacja nawierzchni dróg na terenie Gdańska”. W 2018 roku w jego ramach przeprowadzono  modernizacje ul. Chłopskiej, al. Grunwaldzkiej i tzw. trzeciej jezdni Jaśkowej Doliny. W ubiegłym roku na te inwestycje wydano niemal 16 mln złotych, a w 2017 roku na realizację zadań z tego programu wydano ponad 11 mln złotych.  W 2019 roku z tego programu zrealizowano m.in. prace na ul. Niepołomickiej.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl