PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trwa otwarta sprzedaż biletów na mecz Polski z Meksykiem

Trwa otwarta sprzedaż biletów na mecz Polski z Meksykiem
Można już kupić bilety na mecz towarzyski Polska - Meksyk w Gdańsku (13 listopada o godz. 20.45) bez konieczności posiadania karty kibica. Zostały bilety w cenie 160-200 zł. Do tego trzeba doliczyć koszt wysyłki kurierem: 19,95 zł.

Wszystkie drogi prowadzą do Moskwy, ale najpierw trzeba zahaczyć o Gdańsk. Na zdjęciu reprezentant Polski Artur Jędrzejczyk cieszy się po zdobyciu bramki w meczu z Holandią w Gdańsku
Wszystkie drogi prowadzą do Moskwy, ale najpierw trzeba zahaczyć o Gdańsk. Na zdjęciu reprezentant Polski Artur Jędrzejczyk cieszy się po zdobyciu bramki w meczu z Holandią w Gdańsku
Krzysztof Mystkowski/KFP

Bilety można kupić na stronie kupbilet.pl. Nie ma już biletów w sektorze rodzinnym, ani w najniższych sektorach za bramkami po 100 zł. Zostały te po 160 i 200 zł.

Do ceny biletu trzeba doliczyć koszt wysyłki: 19,95 zł. Chyba, że chcemy specjalny bilet kolekcjonerski, to wtedy zapłacimy dodatkowo jeszcze 8 zł.

Można też wykupić miejsce parkingowe przed Stadionem Energa Gdańsk: to wydatek 30 zł.

Sektory Stadionu Energa Gdańsk
Sektory Stadionu Energa Gdańsk
PZPN


Jedna osoba może kupić maksymalnie 8 biletów. Bilety nie są dostępne w punktach sprzedaży ani PZPN nie prowadzi sprzedaży biletów w dniu meczu. Nie ma możliwości rezerwacji biletów ani zakupu biletów grupowych. 

Przypomnijmy, że zeszłoroczny mecz z towarzyski z Holandią przed Euro 2016 obejrzało na stadionie w Gdańsku 40 392 widzów.


Jeśli chodzi o dotychczasowe mecze Polski z Meksykiem, to będzie to ósme spotkanie tych drużyn. Dotąd raz zagraliśmy o punkty i sześć razy towarzysko. Mecz o punkty to spotkanie z Mistrzostw Świata Argentyna 1978 w Rosario 10 czerwca. Wygraliśmy wtedy 3:1 po dwóch golach Zbigniewa Bońka i jedynym Kazimierza Deyny.

W sumie nasz bilans z Meksykiem to trzy zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki; bramki 9-12 dla Meksyku.

Nie wiadomo, w jakim składzie Polska zagra z Meksykiem: czy będzie to pierwszy skład z Robertem Lewandowskim, Jakubem Błaszczykowskim, Kamilem Glikiem i Kamilem Grosickim oraz Piotrem Zielińskim czy raczej zagrają od początku ci, którzy dotąd grali mniej.


Co do naszych przeciwników, to na przykład w meczu eliminacyjnym do mundialu - przeciwko USA - w czerwcu tego roku w drużynie El Tri zagrali bramkarz Guillermo Ochoa (Standart Liege), Carlos Salcedo (Eintracht Franfurt), Oswaldo Alanis (Guadalajara), Diego Reyes (FC Porto), Jonathan Dos Santos (LA Galaxy), Marco Fabian (Eintracht), Carlos Vela (Real Sociedad San Sebastian), Javier “Chicharito” Hernandez (West Ham Utd), Hector Moreno (AS Roma), Hector Herrera (FC Porto) i Hirving Lozano (PSV Eindhoven). Być może część z nich zobaczymy w Gdańsku.


Można już też kupować bilety na mecz Polska U21- Dania U21 w ramach eliminacji mistrzostw Europy U21, które odbędą się w 2019 roku we Włoszech i San Marino. Ten mecz odbędzie się 14 listopada o godz. 18.00 na Stadionie Miejskim w Gdyni. Bilety kosztują 15 i 20 zł. Trenerem tej reprezentacji jest gdynianin Czesław Michniewicz.oprac. SŁwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl