PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Trwa budowa drogi rowerowej na Wiadukcie Biskupia Górka. Kiedy otwarcie inwestycji?

Trwa budowa drogi rowerowej na Wiadukcie Biskupia Górka. Kiedy otwarcie inwestycji?
Trwa układanie ostatnich mas nawierzchni na drodze rowerowej, która powstaje w ciągu wiaduktu Biskupia Górka. Wkrótce położone zostaną też warstwy podbudowy jezdni na drugiej nitce. – Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, na co duży wpływ będzie miała także pogoda, przejezdność na drugiej nitce wiaduktu zostanie umożliwiona na przełomie roku – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
droga rowerowa
Droga rowerowa na wiadukcie połączy się z istniejącą drogą rowerową na wale Kanału Raduni
fot. DRMG

 

Warstwa ścieralna położona jest na całej długości nowej trasy na Trakcie św. Wojciecha. Trasa liczyć będzie około 800 metrów, od Węzła Unii Europejskiej do okolic ul. Zaroślak, gdzie połączy się z istniejącą drogą rowerową na wale Kanału Raduni. Dzięki temu rowerzyści będą poruszać się po tzw. drugiej nitce wiaduktu, której budowa trwa. Obecnie rozpoczynają się również przygotowania do układania warstw podbudowy jezdni, po której poruszać się będą samochody. Wykonawca planuje przystąpić do tych prac w najbliższy poniedziałek, 16 listopada. W kolejnych dniach układane będą warstwy „wiążące” asfaltu.

- Wykonanie ostatnich, ścieralnych mas na wiadukcie planowane jest na przełomie listopada i grudnia – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz, dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. – Jeśli prace będą przebiegały zgodnie z harmonogramem, na co duży wpływ będzie miała także pogoda, przejezdność na drugiej nitce wiaduktu zostanie umożliwiona na przełomie roku – dodaje szef DRMG.

Zanim to jednak nastąpi muszą zostać przeprowadzone próby obciążeniowe wiaduktu, dzięki czemu uzyskane zostanie pozwolenie na użytkowanie obiektu. Obecnie na budowie trwają prace brukarskie w rejonie Baszty Białej i lewej nitki ul. Trakt św. Wojciecha, a także roboty sieciowe.

Trwa montaż urządzeń sterowania organizacji ruchu oraz wind. Ponadto toczą się prace wykończeniowe na parkingu kubaturowym. Umowa na realizację została podpisana z firmą Budimex w marcu 2018. Koszt inwestycji to ok. 163 mln złotych. Prace zakończą się w połowie 2021 roku.


oprac. AU

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze